שילוח חפצי אמנות

כיצד מבצעים שילוח של חפצים יקרי ערך ויצירות אמנות בצורה חכמה?

עם התקדמות הטכנולוגיה וחיבורם של מיליארדי אנשים לרשת האינטרנט,השתנה העולם והפך לכפר גלובלי בו קיים המון מידע וישנה אפשרות להיחשף לקהל רחב של אנשים. חשיפה מסוג זה יצרה פתח לאמנים שונים להציג את עבודותיהם בחו"ל, ולבעלי גלריות וחובבי אמנות למיניהם לרכוש יצירות אמנות נחשקות ולייבאן לארצם.

יצירות אומנות הינן בעלות ערך רב לאמן שיצר אותן ולא נגזים אם נאמר שלא פחות, מערך ילד לאמו. שילוח של יצירות אמנות והעברתן ממקום למקום, קל וחומר ממדינה למדינה, אינו עניין של מה בכך וחשוב לבחור חברת שילוח יודעת דבר, חברה שיודעת להעריך אמנות והינה בעלת ניסיון רב בתחום ובעלת הכלים הנדרשים והאמצעים לבצע שילוח של חפצים יקרי ערך מסוג זה. אריזות מתאימות, כלי שינוע מיוחדים לחפצים כבדים או יקרי ערך, ללא ספק, יהיו הכרחיים למשימה. בנוסף, חשוב שהחברה תהיה בקיאה בכל הליכי המכס הנחוצים בכדי ל"שחרר" את אותן היצירות במכס.

כאשר רוצים לשלוח יצירות אומנות, אם תערוכה שלמה ואם יצירה בודדת, חשוב קודם כל שיגיע איש מקצוע מטעם חברת השילוח, יבדוק את היצירות ויעריך את עלות המשלוח ואת הדרך הטובה ביותר לאריזה.

כאשר מייבאים חפצי אומנות או מייצאים אותם לארץ אחרת, חשוב מאוד לדאוג לאריזה נכונה. אריזה נכונה היא אריזה אטומה למפגעים כמו מזג האוויר למשל, או לתנודות בזמן המשלוח. האריזה חשובה מכיוון שיצירות אומנות עלולות להישבר, להיקרע או להיסדק אם לא אורזים אותן נכון וחבל על עוגמת הנפש. כל יצירת אמנות הינה שונה בתכליתה ועל כן חשוב גם להתאים את האריזה ליצירה עצמה.

בעלי גלריות, ואספנים הינם אנשים אשר לעיתים צריכים לעמוד בדד ליין. הם מציגים תערוכות, ומוכרים חפצים במכירות פומביות וחשוב שהיצירות יגיעו אל יעדן בזמן, לכן בחירת דרך השילוח חשובה ביותר. אם התמונות צריכות להגיע ליד מסוים, בתאריך מסוים, חשוב לבחור את השילוח המהיר ביותר, לכן, ברוב המקרים, חפצי אומנות יישלחו בשילוח אווירי. שילוח מסוג זה אומנם יקר יותר, אבל הינו בטוח יותר והערבות שיצירות האומנות יגיעו במועד הרצוי, הינה גבוהה יותר.

עוד נקודה חשובה היא לוודא שחברת השילוח עובדת עם אורזים מיומנים ומנוסים באריזה ופריקה של חפצי ערך מסוג זה, כדי לשמור על בטיחות היצירות בכל שלב בדרך. צוות מקצועי אשר ילווה את התהליך ברגישות ויקפיד על הבטיחות, מתחילת המסע ועד סופו.