שילוח אווירי

היתרון של שילוח אווירי על פני משלוח באוניה הוא המהירות. כאשר יש מגבלת זמן, מקובל להטיס את הסחורות ולחסוך זמן יקר.

אם אתם מעוניינים בשילוח בינלאומי של כמות יחסית קטנה של חפצים או שיש לכם חפצים בעלי ערך רב, או במקרה שבו המשלוח דחוף ולא תוכלו להמתין כמה שבועות או יותר עד להגעתו של הציוד בשילוח ימי במכולות, ייתכן שישתלם לכם להזמין שילוח אווירי. מדובר במשלוח שנעשה במטוס לכל חלקי העולם וכמובן גם ממדינות שונות בעולם לישראל.

שילוח אווירי הוא יקר יותר משילוח ימי כיוון שהמחיר לפי נפח על מטוס הוא יקר יותר מהמחיר לאותו נפח על גבי אוניה. אולם היתרון בהובלה אווירית הוא שהיא מהירה פי כמה. אם חשוב לכם להעביר חבילה כלשהי תוך כמה ימים ליעדה, או אם מדובר בסחורה שאמורה להגיע ללקוח שלכם בלא עיכובים, שילוח בינלאומי אווירי הוא הפיתרון המושלם.

תהליך האריזה וההובלה עד נמל התעופה דומה לתהליך במקרה של משלוח ימי או יבשתי. האריזה יכולה להתבצע על ידיכם או בעזרתה של חברת ההובלות. בסמוך למועד הטיסה שבה יוטסו הארגזים שלכם, יגיעו לביתכם שליחים של חברת ההובלות וייקחו את החפצים. ודאו להכין מראש רשימת תכולה, וגם למלא טפסים לחברת הביטוח המבטחת את הרכוש שלכם. ביטוח ההובלה חל על כל משך המשלוח עד הגעתו.

זכרו שכשמדובר בהובלות לחו"ל צריך לקחת בחשבון גם מיסים והוצאות כמו מכס. יש להציג בפני נציגי המכס קבלות ופרטים שונים לגבי מוצרים שונים, כל מדינה לפי חוקיה. חשוב לזכור שההוכחות למטרות המכס צריכות להיות בידיכם ולא ארוזות בתוך הארגזים. עמיל מכס מטעם חברת השילוח ידאג לשחרור הסחורה או החפצים מן המכס ולאחר מכן תתבצע הובלת החפצים ליעד הסופי שלהם. אם יהיה זה במדינה זרה, חלק זה של המשלוח ייעשה בד"כ ע"י סוכן מארץ היעד העובד מול חברת ההובלות הישראלית במדינה זו.

כאשר אתם בוחרים חברת שילוח לביצוע שילוח אווירי זיכרו לפנות אל הטובים ביותר ולא להתפשר על איכות השירות. חברות המבטיחות לכם מחירים נמוכים מאוד הן לפעמים מלכודת, ויש להיזהר ממובילים לא מקצועיים, שלא נותנים ביטוח לכל התכולה, לא מסוגלים לעמוד בלוח זמנים, או שאין להם סוכנויות פעילות בחו"ל. בידקו את כל הפרטים החשובים הללו והתבססו על המלצות ממכרים או בני משפחה. אם אתם משתמשים באופן קבוע בשילוח אווירי למטרות עיסקיות, אתם ודאי יודעים שהובלה אווירית היא דבר רציני, ולא תרצו להפקיד את הסחורות של לקוחותיכם בידיים לא אמינות.