בחירת חברת שילוח בינלאומי

איך בוחרים חברת שילוח בינלאומי, ומה מייחד חברת שילוח טובה?

כדי לבחור בחברת שילוח בינלאומי טובה חשוב קודם כל לחפש חברת שילוח שמתאימה לאופי השילוח שלכם, אם אתם מחפשים חברת שילוח כחלק מרילוקיישן שאתם מבצעים פנו לחברה המאחדת תחתיה גם הובלה, גם לוגיסטיקה וגם עמילות מכס, אם אתם מחפשים לייבא סחורה אישית יקרת ערך פנו לחברת שילוח המתמחה בתחום שילוח זה שתוכל לתכנן עבורכם שילוח טוב ומוצלח. וודאי תרצו לדעת שאתם בידיים טובות, גם אם מדובר בשילוח פרטי וגם אם מדובר ביבוא מסחרי, חברת שילוח טובה צריכה לדעת לתכנן מבחינה לוגיסטית ובירוקראטית הובלה יעילה, מהירה וחסכונית של הסחורה או הציוד שלכם ולהביא אותו בשלמותו לנקודת היעד.

חברת השילוח היא החוליה המקשרת בין היצואן ליבואן ומטרתה לקצר ולייעל תהליכים ולתת שירות אמין ושילוח מוצלח ללקוחותיה. שילוח בינלאומי הוא תחום רחב ועשיר, זאת אחת הסיבות שישנן חברות שילוח רבות בשוק. על מנת להבדיל בין תחומי ההתמחות של כל חברת שילוח נדגיש מהם סוגי השילוח הנפוצים בשוק המסחר הבינלאומי:

  • יבוא מסחרי -  יבוא גדול של סחורות למטרות הפצה ומסחר, מדובר בעיקר בפן הכלכלי של רווח והפסד, ככל שהשילוח מתנהל בהתאם ללוחות הזמנים וללא עיכובים כך הוא יגיע מהר יותר לקו ההפצה והשיווק. לשירות היבואן עומדות חברות שילוח בעלות מיומנות, ידע וציוד לניהול מלא של שילוח ימי מוצלח. במסגרת יבוא מסחרי, החברה יכולה בהתאם לדרישות הלקוח לארוז ולהכיל את הסחורה במכולות, לשנע אותה לנמל המוצא, לדאוג לסוכן מכס מטעמה שיטפל בבירוקרטיה ובאישורים הנדרשים, ישחרר את הסחורה ממכס כשתגיע לנמל היעד ולשנע אותה לאתר אחסון.
  • יבוא אישי מיוחד - כשאתם צריכים להוביל מעבר לים סחורה יקרת ערך כמו חפצי אומנות או רכב יוקרה, תצטרכו חברת שילוח בעלת ניסיון וידע המתמחה ביבוא אישי וכן תצטרכו לבדוק ולהחליט האם משתלם לכם יותר להוביל את הסחורה בהובלה אווירית או בשילוח ימי, מה שאפשר ועדיף עבור הסחורה או המוצר ועבור הלקוח. כמו כן, אישורים מיוחדים שלעיתים נדרשים ביבוא מסוג זה יכולים להיות גם הם בטיפול חברת השילוח כחלק ממגוון השירותים הניתנים בחברה.
  • הובלות כבדות -  שילוח מהסוג המורכב יותר וכולל ציוד מכאני כבד, אופן אריזה ייחודי ופתרונות לוגיסטיים יצירתיים. לשם כך תצטרכו חברת שילוח המתמחה בהובלות כבדות ובעלת ציוד מתאים ומחלקת תכנון הנדסי שיסייעו לכם גם בתכנון השילוח וגם בביצועו.
  • שילוח ימי מטען חלקי - כל מטען שהוא, שאינו בכמות או נפח הממלא מכולה, נהוג לאחד למטענים אחרים מלקוחות שונים לאותה מכולה. שילוח מסוג זה יכול להתעכב בשל ההמתנה למילוי מכולה לשילוח. חברת שילוח שמציעה בשירותיה גם שירותי שילוח ימי למטען חלקי יכולה לסייע לכם בזירוז התהליך ולהבטיח לכם שגם במטען חלקי הסחורה שלכם תגיע בבטחה ובשלמותה.

כאשר אתם פונים לחפש חברת שילוח מתאימה, ערכו סקר שוק - וודאו מחירי שילוח בינלאומי מכיוון שהם משתנים בין החברות, וודאו מהם השירותים הניתנים לכם בעבור התשלום ומהם לוחות הזמנים להם יכולה החברה להתחייב.