עמילות מכס

שירותי עמילות מכס

עמילות מכס  1

אנו מציעים שירותי עמילות מכס בנפרד מהשילוח. על מנת להיעזר בשירותנו ולשחרר תיק מהמכס, יש להעביר את ניירות הייבוא:

1. חשבון ספק - Commercial Invoice

2. מפרט אריזה - packing list

3. שטר מטען - B/L

4. תעודת מקור במידה ויש

5. יפוי כח

 העמלה עבור שיחרור התיק מהמכס עומדת על כ 450 ש"ח לשילוח ימי ועל כ 400 ש"ח לשילוח אווירי.

ניתן להעביר את המסמכים באמצעות למייל info@yamyabasha.co.il

אפשרות נוספת היא לצרף את הקבצים המבוקשים בשדה מסמכים לשליחה, למלא את פרטי הקשר שלכם ולשלוח את פנייתכם ממסך זה.

 

שם מלא:*

דוא"ל:*

טלפון:*

קובץ מצורף:


הערות:


 

עמילות מכס היא בעצם הליך של תיווך בין רשויות המכס לבין יבואנים או יצואנים שעוסקים בשילוח בינלאומי מישראל לחו"ל או מחו"ל לארץ. בישראל ישנן חברות אשר עוסקות בעמילות מכס ובעצם מפעילות עמיל מכס או סוכן מכס שאחראי על התיווך בין בעלי עסקים, יבואנים או יצואנים, לבין המכס בישראל. שכירת שירותיו של עמיל מכס בעצם מורידה מהיבואן או היצואן את הצורך לעסוק בבירוקרטיה מול רשויות המכס.

לעמיל מכס או סוכן מכס צריך להיות הניסיון וההבנה של כל התהליכים הקשורים ביצוא או יבוא של דברים מחוץ ולתוך ישראל ובייחוד את הניסיון בהתנהלות מול רשויות המכס בארץ. תפקידו של עמיל מכס הוא ייצוג של יבואן או יצואן והוא הופך בעצם לנאמן של איש עסקים מייבא או מייצא. הרבה מהחברות העוסקות בעמילות מכס אחראיות גם על כל הצדדים הקשורים לייצוא או ייבוא של סחורות בדרכים שונות כמו הובלה ימית, הובלה יבשתית, מחסני ערובה וכדומה.

עמיל מכס אחראי לייצג יבואן או יצואן מול המכס ותפקידו כולל טיפול בניירת וברישומים הכרוכים בכך, תוך הדרכה והסברה לאדם ששכר אותו על כל התהליכים הכרוכים בייבוא או ייצוא. לעמיל מכס צריך להיות הידע בכל הנוגע לסיווג סחורות שונות, מה שבסופו של דבר גם קובע את גובה התשלום אותו צריך לשלם למכס. חברות עמילות מכס עוסקות בשילוח בינלאומי מדי יום ולכן יש להן את הניסיון בתהליכים שזה דורש ובבעיות שעלולות לצוץ בתהליך וכיצד להתמודד איתן.

חברות לעמילות מכס מכירות את כל הטפסים והמסמכים הרשמיים הדרושים בשילוח בינלאומי כמו  ביטוח מטענים, תעודות שונות, טפסי תשלום של אגרות מכס שונות ועוד. כל חברה לעמילות מכס מפעילה עמיל מכס או סוכן מכס ועל מנת להתקבל לתפקיד צריך לעבור קורס יבוא ויצוא וסחר בינלאומי. בקורס זה נלמדים כל התכנים הקשורים ביבוא, יצוא ושילוח בינלאומי כולל הבירוקרטיה מול שלטונות המכס, הטפסים והמסמכים הדרושים, כיצד מסווגים סחורות ועוד.

בסיום הקורס ישנם מספר מבחנים שצריך לעבור ולאחר מכן גם תקופת הסמכה והתמחות על מנת לקבל רישיון רשמי מאגף המכס והמע"מ שמגדיר אדם כסוכן מכס. לאחר שהוסמך עמיל מכס אחראי ללוות את היבואן או היצואן דרך כל השלבים של שילוח בינלאומי, החל מהזמנת הסחורה ועד לקבלתה וסיום כל התהליכים וקבלת האישורים. שכירת שירותיה של חברה לעמילות מכס בעצם מורידה את הדאגה בהתעסקות עם המכס שכן לאדם הפשוט בדרך כלל אין את הידע הדרוש על מנת  לעבור את כל התהליכים הדרושים בשילוח בינלאומי.

שירות של חברה לעמילות מכס מיועד גם לאנשי עסקים העוסקים ביבוא או יצוא, אך גם לאנשים פרטיים כמו תושב חוזר, עולים חדשים או אנשים שעושים רילוקיישן, כלומר מעבר לחו"ל לתקופה ארוכה ועל כן זקוקים לשילוח בינלאומי של חפצים רבים. כאשר בוחרים חברה לעמילות מכס חשוב לוודא כי סוכני המכס מוסמכים ובעלי רישיון ולוודא כי יש לה ניסיון ביבוא ויצוא של סוג הסחורה אותו מייבאים או מייצאים.