לוגיסטיקה בשילוח בינלאומי

מהי לוגיסטיקה וכיצד היא מסייעת בתהליכי שילוח בינלאומי?

בניית מערך לוגיסטי טוב משמעו בניית מערכת אספקת מוצרים יעילה תוך שילוב כל הגורמים בתכנון קפדני וטיפול נכון בשליטה ובקרת נזקים לאורך התהליך כולו. לוגיסטיקה היא תהליך דינאמי ופועל בתוך ומחוץ למסגרת הארגונית המוכרת לנו. באופן כללי לוגיסטיקה בתחום ההובלה והשילוח הבינלאומי מהווה אתגר לא פשוט בניהול המערך בעיקר בשל התלות בשינויים פוליטיים כאלה ואחרים, מצבים מורכבים או לא צפויים של עיכובים או תאונות ובהתמודדות עם תשתיות מכל מיני סוגים - פרטיים וציבוריים.

את הלוגיסטיקה המורכבת של השילוח הבינלאומי אפשר לראות בכל תחומי השילוח - שילוח אווירי, הובלה ימית ויבשתית, אחסון ושינוע של מטענים כבדים וקלים וכדומה. הניהול הלוגיסטי של השילוח עוסק באוסף פעילויות - צבירת מלאי, אריזות, הובלות ואחסנה על פי תקנים ונהלים כאשר המטרה בכל אלה הוא מתן שירות אמין, מהיר ויעיל ללקוח ולהבטיח שהמטען יגיע ליעדו במהירות ובשלמותו. היא איננה אחראית על מקור המטען אלא מעניקה שירות לבעלי המטענים בתכנון, ביצוע ובקרה של הובלה ואחסנה של המטענים.

כל מטען דורש תכנון לוגיסטי מתאים עבורו כשמדובר בהובלות ושילוח בינלאומי, המידע והניסיון המקצועי של חברות השילוח בהובלות ושינוע מכל מיני סוגים יבטיח שירות מתאים למטען ללא דאגה - החל מאריזת המוצר בצורה נכונה שתשמור על בטחונו ועד לאספקת שירותים לוגיסטיים מיוחדים בין אם מדובר ביבוא שהוא פרטי או יבוא עסקי למטרות שיווק והפצה. חברת שילוח בינלאומי מציעה מבחר שירותים לוגיסטיים, בפריסה ארצית ובפריסה בינלאומית:

  • ניהול מערכת מלאי - סימון המוצרים בעזרת ברקוד או מיון על ידי תוויות זיהוי.
  • ליקוט, אריזה והכנה למשלוח - בהתאם לבקשת הלקוח תבצע החברה הכנה של המוצרים הנדרשים, אריזתם כראוי ואחסנתם בצורה מתאימה עד למועד השילוח.
  • בקרת איכות - סטנדרט האיכות של חברת השילוח קובע למעשה את טיב השילוח, החברה מתחייבת לשמר את איכות השירות ומבקרת באופן קבוע את חומרי האריזה, מתקני האחסון וכו'.
  • טיפול מקצועי בשינוע - העברת המטענים אל מתקן השילוח, טעינת המכולות בהן משולח המטען וריקון המכולות בהגיעו של המשלוח לנמל היעד והובלת המטענים לאתר האחסון של החברה או של הלקוח.
  • מתקני אחסון מתקדמים - מחסנים הכוללים בקרת אקלים, מערכות אש, מערכות אבטחה ותנאים אידיאלים לאחסון מטענים מכל סוג שהוא - חפצים אישיים, ציוד מכאני, חפצי אומנות ומטענים חריגים או מסוכנים.
  • טיפול בניירת ושחרור מטענים מנמל היעד - בין אם מדובר בשילוח אווירי או ימי, הטיפול במשיכת המטענים מאפשר זריזות ויעילות בשחרור והפצת המטענים.

בהובלות כבדות של מטענים חריגים, כמו למשל ביבוא של רכבים, צריכה חברת השילוח הבינלאומי לתכנן את אופן האריזה הנכון עבור הרכבים, לרוב יבוא של רכבים מתבצע בשילוח ימי ויש לוודא שהלחות ותנאי המליחות של הים לא יפגעו ברכב או בחלקיו כמו גם על חברת השילוח הובלת המטענים לנמל המוצא ומנמל היעד ברכבים יעודים לטובת הגנה על המטען במהלך השילוח.