שילוח בינלאומי ושליחויות

שילוח חפצים אישיים וסחורות לחו"ל נהיה נפוץ מאוד בשנים האחרונות בכל העולם. שליחויות עושים עם חברת הובלות מוכרת ואמינה העובדת בכל העולם.

בימינו ניכרת הגלובליזציה בכך שרבים מאיתנו נשלחים לעבוד בחו"ל, אם לרילוקיישן או שליחות מטעם מקום העבודה. ישראלים רבים מתגוררים מעבר לים במדינות כמו ארצות הברית או אירופה ואף במזרח הרחוק. בנוסף, העידן החדש מזמן לחברות ישראליות רבות יחסי מסחר בעולם כולו. עסקים רבים מיצאים סחורות לחו"ל או מיבאים סחורות מארצות שונות על מנת למכור אותם כאן בארץ. גם אם מדובר באנשים פרטיים וגם אם בחברות עסקיות, העברת הסחורה או החפצים מהארץ לחו"ל או להפך נעשית ע"י חברות שילוח בינלאומי.

הובלות לחו"ל הינן עסק מורכב הכולל בתוכו תכנון ולוגיסטיקה, שלא תמיד ניתן לבצעם בלא עזרה של חברת הובלות לחו"ל. חברה מקצועית העוסקת בשליחויות בעולם, תוכל לסייע במעבר דירה או בשילוח סחורות, כיוון שהיא מספקת לא רק שירותי הובלה ואריזה, אלר גם המכלה, ביטוח מטענים ושירותי עמילות מכס, על מנת לשחרר את הסחורה או החפצים האישיים מן המכס במדינת היעד (גם בארץ וגם בחו"ל).

כאשר שולחים ציוד לחו"ל, לא משנה אם מדובר בציוד אישי, ציוד כבד או במוצרים למטרות מסחר, חשוב שחברת השילוח הבינלאומי שאת שירותיה שוכרים, תהיה בעלת קשרים בחו"ל ויהיו לה סוכנויות בארצות רבות, שמולן היא עובדת באופן רציף. דבר זה חשוב מכיוון שישנם שלבים בירוקרטיים וטכניים רבים שצריך לבצעם במהלך המשלוח מהארץ לחו"ל או בחזרה. הכוונה היא לשלבים כמו הובלה יבשתית בארצות היעד מנמלי הים או האוויר ועד לדלת הבית ממש, שיחרור הסחורה מהמכס, כולל טיפול של עמיל מכס, ובמקרה של שליחויות מחו"ל לארץ, חשוב שתהיה חברת הובלות אמינה בחו"ל שתבוא לארוז את החפצים, תעמיס אותם בבטחה על המשאית, ותיקח אחריות מלאה על הרכוש עד הגעתו לנמל והעלאתו על אוניה.

לא כל חברת שילוח בינלאומי שעושה שליחויות בעולם היא חברה אמינה. אם תתעניינו בין מכריכם, תשמעו ודאי על מקרים של הובלות שנגמרו לא טוב: מקרים שבהם המוביל ביקש תוספת במחיר בניגוד לחוזה לאחר סיום העבודה, חברות שילוח שלא נתנו פיצוי על חפצים שניזוקו בזמן ההובלה, או מקרים של איחור באספקה וכיוצא באלה. כאשר עוברים לחו"ל, ובמיוחד כאשר שולחים סחורות ללקוחות בחו"ל במסגרת יצוא סחורה, תקלות לא באות בחשבון. לכן מומלץ לפנות אל חברת שילוח בינלאומי בעלת המלצות וניסיון רב שנים בתחום. הנזק שעלולה לגרום חברה לא מקצועית הוא גדול, ואתם לא צריכים את זה בתהליך המעבר לארץ זרה, שהוא גם ככה תהליך לא פשוט, או אפילו מסובך.

חברות שילוח בינלאומי מבצעות בדרך כלל מגוון רחב של סוגי הובלות לחו"ל. קיימות בעיקרון שלוש דרכים לשלוח חפצים לחו"ל:

  • הובלה אווירית - היא ההובלה המהירה ביותר, אך יקרה מאוד, בעיקר כשמדובר בכמות גדולה של חפצים.

  • הובלה ימית - זולה יותר מהובלה אווירית, אך איטית למדי ולא מתאימה כאשר ישנו לוח זמנים דוחק.

  • הובלה יבשתית - בעייתית במדינה כמו ישראל, המוקפת מדינות אויב, אך הובלה זו מקובלת בעולם. הובלה יבשתית בין מדינות היא יקרה מאוד ולכן לעיתים מעדיפים הובלה ימית או אווירית במקומה.

חברת השילוח הבינלאומי מחליטה לגבי כל משלוח באיזו דרך לבצע אותו ומייעצת על כך ללקוחותיה. החברה תיקח בחשבון את כמות החפצים ואופיים: האם אלו חפצים עדינים או יקרים מאוד, האם זהו ציוד אישי או סחורה כלשהי? והאם יש מגבלות זמן או תקציב? כל אותם גורמים יילקחו בחשבון בעת ההחלטה כיצד לבצע את אותה שליחות בינלאומית.

לא משנה באיזו דרך אתם מעוניינים לשלוח את החפצים שלכם לחו"ל - בשילוח ימי, יבשתי או אווירי, בכל מקרה פנו לחברת שילוח אמינה אשר תבצע את ההובלה על הצד הטוב ביותר מבלי לגרום לנזק ותספק לכם את כל השירותים הלוגיסטיים והאדמיניסטרטיביים להם תזדקקו על מנת לבצע שילוח בינלאומי מוצלח.