רילוקיישן

מה צריך לדעת כאשר עושים רילוקיישן לחו"ל?

רילוקיישן  1

רילוקיישן - עוברים לארץ חדשה

מעבר דירה למדינה אחרת הינו תהליך מורכב, הדורש תכנון והיערכות. ישנם קווים מנחים היכולים לסייע בתכנון המעבר ולסייע לכם לשלוח את תכולת הבית בצורה חלקה וקלה יחסית.

 

הכר את התקנות וההגבלות במדינה אליה אתה עובר

בכל מדינה יש חוקים והגבלות לגבי העברת תכולת בית ורכבים. כדאי לבדוק מה יהיה גובה המיסים, אם יש זכאות לפטור ממיסים וכו'. את כל הבירורים כדאי לבצע לפני המעבר, כדי לדעת:

  • מהם המסמכים הדרושים
  • האם יש פטור מתשלום מיסים עבור חפצים אישיים
  • מהי הכמות המקסימלית של פריטים אותה אפשר להביא ללא תורך בתשלום מיסים
  • מהן התקנות לגבי ייבוא רכבים.

 

העברת תכולת הבית

באופן כללי, יש מצבים בהם העברת תכולת הדירה יכולה להיות יקרה מאד, ולעיתים, יהיה משתלם יותר לרכוש את הרהיטים במדינת היעד.

המצב האידיאלי הוא להעביר את כל תכולת הבית, כך שעם הגעת התכולה למדינת היעד, תוכל למקמה בבית החדש. מצב זה חוסך זמן וכסף רב. אין צורך לחפש בחנויות רהיטים חדשים וכו'.

לגבי העברת רכב, כדאי לבדוק אם יותר משתלם לקנות רכב חדש במדינה אליה עוברים.

 

בחירת חברת הובלה בינלאומית

כדאי לברר עם מספר חברות, לגבי עלות העברת התכולה. המחירים יכולים להשתנות מאחת לשינייה. ישנן חברות שילוח בינלאומי, המתמחות בשילוח חפצים אישיים והמציעות שירות מלא, הכולל אריזה, העברת התכולה לנמל ופריקתה בבית החדש. מצד שני, ישנן חברות המתמחות בנושא שילוח מסחרי  ויכולות להציע מחירים נמוכים בהרבה. אם בחרת להעביר את תכולת הבית עם חברה כזו, דוגמת ים יבשה, עבודת האריזה והפריקה של תכולת הבית תבוצע ע"י קבלן משנה.

 

קביעת מועד המעבר לחו"ל

צריך לברר זמו משוער שלוקח להעביר את תכולת הדירה לנמל היעד. ברוב המקרים, זה לוקח מספר שבועות או יותר. יש לתכנן את האריזה ואת המשלוח הרבה לפני המעבר של המשפחה.

אם אתה עדיין לא יודע איפה תגורו, כדאי לבחור תאריך הובלה, שיאפשר הגעת המטען כשבועיים לאחר הגעת המשפחה. זה נועד לחסוך מכם מצב בו תיאלצו לשלם כסף רב עבור השהיות אחסון בנמל או במחסן זמני.

 

יום המעבר

יש לסיים את האריזה ולהיות מוכנים, על מנת לעמוד בזמנים שנקבעו ע"י חברת ההובלה. כל זאת, כדי למנוע חיובים מיותרים על זמן המתנה.

 

איסוף המטען

כדאי להיות מוכנים מראש לעיכובים ולהיות זמינים להגיע לנמל היעד עם הגעת המטען לצורך שחרורו. מומלץ להיעזר בשירותי עמילות מכס, שיחסוך לכם טרחה רבה וזמן המתנה.

ברגע שהסחורה שוחררה ממכס, תצטרכו לדאוג להובלת המכולה במידה ובהסכם עם חברת השילוח לא נכלל הובלה יבשתית ביעד. רצוי לבקש מחברת ההובלה גם סבלים על מנת שיעזרו בפריקה של המכולה.

 

רילוקשיין בצורה חלקה ככל האפשר

מעבר דירה מעבר לים כולל הרבה אי וודאות, אך עם תכנון נכון ובחירת חברת הובלה בינלאומית מתאימה, יהיה באפשרותכם לבצע את המעבר בצורה חלקה וגם לחסוך לעצמכם כסף רב.

 

לפרטים נוספים ניתן ליצור עימנו קשר.