שילוח כלי נגינה

מה חשוב לדעת כאשר מבצעים שילוח של כלי נגינה למדינה זרה.

חברות שילוח שונות מתעסקות בהעברתם של חפצים מיוחדים ממדינה זו או אחרת. אך אם ברצונכם לשלוח כלי נגינה אל מעבר לים, חשוב יותר מכל לבחור לכך את חברת השילוח הנכונה. חברת השילוח הנכונה היא חברה ותיקה אשר לה ניסיון רב בהתעסקות על כלי נגינה היות וכלי נגינה הם שבירים ביותר ובדרך כלל גם עלו סכום כסף רב.

אחד הדברים החשובים בייבוא או ייצוא של כלי נגינה הוא לכתוב "שביר!!!" על האריזה במקום גלוי לעין כל. במקרה של שילוח כלי נגינה גדולי ממדים כמו פסנתר למשל, רוב חברות השילוח ימליצו לא לארוז את כלי הנגינה לבד וישלחו איש מקצוע, אשר יעריך את ערכו ויקבע את האריזה הרצויה.

כשמגיעים האורזים, אל תנוחו על זרי הדפנה, בדקו והקפידו שהם דואגים לחפציכם היקרים, בדרך הראויה שידאגו להם. שימו לב שכלי הנגינה היה תקין לפני אריזתו ולא נגרם לו נזק.

דבר נוסף שניתן לעשות בזמן האריזה כדי לשמר את כלי הנגינה הוא לעטוף אותו בסדינים ושמיכות. בדים אלו העוטפים אותו, יקטינו את הסיכוי שישבר.

אם אתם אורזים כלי מיתר, מומלץ להוציא את המיתרים לפני האריזה וזאת כדי להבטיח שלא יקרעו בזמן הטיסה.

שילוח של כלי נגינה לרוב יעשה בשילוח אווירי, שילוח מסוג זה הינו הדרך הרצויה ביותר לשמירה על בטיחותם של חפצים שבירים ויקרי ערך. באונייה כלים כאלו חשופים לתנודות רבות, ומוקפים בציוד רב ועל כן עלול להיגרם להם נזק.

במקרה ואתם טסים עם כלי הנגינה ולא שולחים אותו במטוס תובלה, רצוי שתעלו אותו אתכם למטוס ואם מבקשם מכם למסור אותו, בקשו בכל לשון של בקשה שיונח בחלק הקדמי של תא האכסון במטוס וזאת בכדי שניתן יהיה למנוע מגע של כלי הנגינה בחפצים אחרים, שעלולים לפגום באיכותו.

בכל מקרה, אם אתם בוחרים בשילוח אווירי ואם בשילוח ימי, אחד הדברים שחשוב לעשות מראש הוא ביטוח מטען. תמיד ישנו סיכון בשילוח חפצים ממקום למקום במיוחד ששולחים חפצים מסוג זה. ביטוח יקנה לכם סוג של ביטחון שגם אם חלילה משהו קורה, לא יצאתם נפסדים לגמרי ותוכלו לקבל על כך פיצוי.