הובלת פסנתר

הובלה של פסנתרים בדרך מורכבת הרבה יותר מהובלה רגילה ומצויינת בסעיף נפרד בחוזה ההובלות

רבים מאיתנו וודאי כבר עברו את החוויה של מעבר דירה, כאשר חלק מההובלות הן פשוטות, כגון הובלת רהיטים, ועוברות בקלות בעוד שיש הובלות מורכבות הרבה יותר, כאלו הדורשות תכנון וזהירות וזאת משום שמדובר בהובלה של חפצים רגישים ויקרים במיוחד. אחת מן ההובלות המורכבות ביותר בשוק ההובלות בישראל ובעולם היא הובלה של פסנתר ומשום כך נדמה כי מדובר כבר בתחום התמחות ייחודי ולא כל חברת הובלות כיום מיומנת ומנוסה בהובלת פסנתרים.

בין אם מדובר בקנייה של פסנתר חדש שדורשת הובלה מהחנות אל הבית או הובלת פסנתר כחלק ממעבר דירה יחד עם יתר החפצים והרהיטים, מדובר בהובלה רגישה שדורשת ניסיון ומקצועיות. על מנת למצוא חברת הובלות המנוסה בהובלת פסנתרים מומלץ לבקש המלצות ממכרים אשר התנסו בהובלה של פסנתר ולדאוג לערוך סקר שוק מקיף ומסודר של חברות המנוסות בהובלת פסנתרים.

אחד הדברים שחשוב להבין הוא שהובלת פסנתר יקרה בהרבה מכל סוג אחר של הובלה וברוב החברות להובלה של פסנתר יש תמחור נפרד לחלוטין ולכן מי שמבקש להעביר פסנתר כחלק מהובלה גדולה יצטרך להוסיף סעיף לחוזה הנוגע להובלת הפסנתר שתכלול עלייה משמעותית במחיר. זאת כאשר מחיר להובלת פסנתר משתנה בהתאם לסוג הפסנתר, גודלו ומשקלו וכך פסנתרים קטנים הם כמובן הזולים ביותר להובלה בעוד שהובלה של פסנתר כנף גדול היא היקרה ביותר.

כיאה לכלי נגינה עדין במיוחד, כאשר מבצעים הובלה של פסנתר חשוב לא להטות, לסובב או להפוך את הפסנתר, דברים אשר עלולים לפגוע במנגנונים הפנימיים שלו, מה שהופך גם את מלאכת ההובלה והנשיאה של הפסנתר למורכבים. מהסיבה הזו חשוב לבחור בחברה מנוסה אשר מעסיקה סבלים המנוסים בנשיאת פסנתרים שכן אילו ידעו שלא מספיק רק כוח פיזי להרים את הפסנתר, אלא יהיו גם מנוסים בדרך הנכונה לנשיאת הפסנתר וגם ידעו כיצד להעמיס אותו ולעגן אותו במשאית.

ברוב המקרים ניתן לקבוע עם חברת ההובלה פגישה מקדימה בה יבחנו את גודל הפסנתר, את סוגו ואת דרכי המעבר והגישה וכך ידעו איזו רכב ומשאית יש להתאים להובלה, כיצד לעטוף ולהכין את הפסנתר להובלה ובכלל כיצד לתכנן בצורה הנכונה ביותר את ההובלה של הפסנתר.