המלצות להובלות

טיפים והמלצות איך לעבור דירה ללא תקלות.

כאשר אנו נמצאים לקראת מעבר דירה בארץ או לחו"ל, עומדים לפנינו עיניינים רבים שיש לטפל בהם, ואנחנו רוצים שהכול יעבור חלק וללא תקלות. מסיבה זו ישנה חשיבות עצומה בעיינינו לכך שחברת ההובלות שנבחר תהיה חברה מקצועית, שתסייע במעבר הדירה ולא תגרום לנו מפח נפש. לא כל חברה שמבצעת שירותי הובלות דירה היא חברה איכותית, וכאן נשאלת השאלה כיצד נוכל לדעת איזו חברה היא הטובה ביותר בתחום באזורנו? כדי לענות על השאלה החשובה הזו, פונים רבים אל קרובים או מכרים ומבקשים המלצות על חברות הובלה שהם כבר ניסו. כשמדובר על הובלות, המלצות הן עניין כמעט בלתי נמנע.

חברה שמעולם לא שמעתם עליה יכולה גם היא להיות מקצועית וייתכן שאף זולה מן האחרות. כלומר, ייתכן שגם ללא המלצות יתמזל מזלכם ותיצרו קשר עם מובילים מומלצים, אמינים, דייקנים וסימפטיים. אבל למה לכם לקחת את הסיכון הכרוך בכך? בקשו המלצה חמה מאחד ממכריכם. במעגל החברים שלכם ודאי יימצא לפחות אדם אחד שעבר דירה לאחרונה ויכול להמליץ על מוביל מן השורה הראשונה. אולם גם אם לא נמצא אדם כזה, תוכלו לחפש המלצות להובלות באינטרנט. הרשת מלאה באתרים שמבצעים השוואות בין מובילים שונים, ובחלק מן האתרים הללו תמצאו אפילו המלצות של הגולשים, כולל ציונים שניתנו לכל מוביל.

לאחר שתמצאו את חברת ההובלות האידאלית עבורכם ותסגרו את יום ההובלה והסדרי התשלום, תוכלו לעבור לשלב הבא והוא איסוף המלצות וטיפים בנושא העברת הדירה עצמה. דברו עם חברים ובני משפחה, שמעו מה הם עשו לא נכון ונסו לשפר. יום המעבר הוא יום עמוס ומלחיץ בד"כ וכדאי להתכונן עם רשימת מטלות והכנות שניתן לסיים מראש.

בין ההמלצות שניתקל בהן כשנבקש טיפים למעבר דירה יהיו:

  • לבצע את ההובלה בתקופה שאיננה שיא העונה, כלומר אם אפשר, לא ביולי-אוגוסט.

  • לחתום על הסכם בכתב עם המוביל.

  • לוודא שכל התוספות כלולות במחיר, ולא ייתכנו תוספות ברגע האחרון.

  • להכין מראש טיפ לסבלים.

  • לארוז בכל ארגז חפצים רק מחדר אחד.

  • לרשום על הארגזים רשימת תכולה, ולמספר אותם.

  • לא לשכוח לוודא שכל החפצים האישיים שלכם הגיעו לדירה החדשה שלמים. אם משהו נשבר, הראו זאת למובילים.

טיפים והמלצות בנושא הובלות הם דבר מקובל בשוק העברת הדירות. אל תהססו לפנות אל חוג מכריכם ולשאול אותם אילו המלצות יש להם לתת לכם. המלצה על מוביל שמקורה בקרוב משפחה או חבר היא בעלת ערך רב, כיוון שהיא מבטיחה שהמוביל אכן אמין, וכבר הוכיח זאת עבור מישהו שאתם מכירים. בקשו ממכריכים שימליצו לכם גם על טיפים חשובים לביצוע האריזה, המעבר וההובלה עצמה. קשה לחשוב על כל הפרטים, ואין כמו עצות של בעל ניסיון שעבר לא מכבר את אותו תהליך בדיוק.