הובלות דירה

את המשימה של הובלת דירה רצוי להפקיד בידי חברת הובלות אמינה, שתדאג שהחפצים האישיים שלכם יטופלו במלוא תשומת הלב והאחריות.

אם אתם עומדים בקרוב לעבור דירה, ודאי תזדקקו לשירות הובלות, במיוחד אם יש לכם ציוד רב הכולל ריהוט וחפצים אישיים רבים. מעבר דירה הוא מבצע לא פשוט ויש הרבה דברים שצריך לדאוג להם. לא רק העברת החפצים, אלא גם עניינים אדמיניסטרטיביים וכספיים רבים. מסיבה זו רבים בוחרים להשאיר את עבודת ההובלה לחברת הובלות מקצועית. אם גם אתם החלטתם לעשות זאת, תכננו את כל הפרטים מראש כך שההעברה תיעשה על הצד הטוב ביותר.

ראשית, קחו בחשבון שעונת הקיץ (יולי-אוגוסט) היא עונת השיא של מעברי דירות. לכן, אם תאריך העברת הדירה אינו קריטי בשבילכם, רצוי לדחות את ההובלה לספטמבר או להקדים אותה לחודשי האביב. בקיץ רוב המובילים יהיו מאוד עסוקים וסביר שהמחיר יהיה גבוה יותר. לאחר שהחלטתם על מועד ההובלה, בידקו איזה ריהוט כבר יש לכם, ואיזה ריהוט אתם צריכים להעביר לדירה החדשה. רצוי לערוך רשימה מסודרת של כל הציוד שתרצו להעביר, כדי שתוכלו לומר זאת לחברה ההובלות בעת הזמנת ההובלה. הובלת דירה שלמה כרוכה בדרך כלל בהזמנת משאית, אולם ישנן משאיות בגדלים שונים, וכדי להחליט באיזה כלי רכב לבצע את הובלת הדירה, המוביל צריך לדעת פחות או יותר באיזו כמות של חפצים מדובר.

כעת כשאתם מחפשים חברת הובלה לביצוע הובלת דירה, יש לכם את הפרטים הראשוניים שיבקשו מכם: המועד וכמות החפצים. בשיחת הטלפון הראשונית עם חברת ההובלה תצטרכו גם לספק פרטים כמו כתובת, קומה, האם יש מעלית בבניין ומה המרחק בין הדלת אל החניה. חברות שמבצעות הובלות דירה זקוקות לכל הפרטים הללו כדי להעריך כמה זמן ייקח לבצע את ההובלה וכמה מובילים צריך להקדיש להעברת הדירה שלכם. מובן מאליו שגם המחיר יושפע מכלל המרכיבים הללו.

אחרי שנשאלתם על כל הפרטים החשובים, רצוי שתבררו גם אתם כמה נקודות חשובות. הובלות דירה הן אמנם לא הובלות של סחורות או מזומנים, אך עדיין מדובר בכל הרכוש שלכם ובהובלת חפצים אישיים שאתם ודאי קשורים אליהם וזקוקים להם. ודאו שהחברה שתבצע את הובלת הדירה היא חברה אמינה, שיש לכם המלצות ברורות עליה. ודאו שלא תהיה העלאה במחיר, אלא במקרים שיוגדרו בפניכם מראש (כולל מקרים חריגים כמו הובלהב במנוף או חדר מדרגות צר). דבר נוסף שחשוב לברר הוא האם חברת ההובלות בעלת רישיון מוביל, שכן לא תרצו להפקיד את כל חפציכם בידי חאפרים. בתחום של הובלת דירות ישנה חשיבות רבה לבעל מקצוע מקצועי ואמין.

לאחר שכבר ביררתם הכול וסגרתם את העסקה, התרכזו באריזה חכמה של חפציכם. כדאי להקפיד לארוז כל חדר בארגזים ייעודיים לחדר זה. כך יהיה לכם קל יותר לפרוק את החפצים כשתגיעו לדירה החדשה. זכרו שעבודת הפריקה תמיד קשה יותר ואורכת זמן רב יותר, ולכן מומלץ לעשות את כל המאמצים כדי להקל על החלק הזה במעבר דירה. ריכשו ארגזים מאיכות טובה שישמרו על החפצים היקרים לכם, וארזו אותם בצורה בטוחה. ברוב המקרים, תוכלו לרכוש ארגזים דרך חברת ההובלות. ישנן חברות שגם מציעות שירותי אריזה, אולם רבים מוותרים על שירות זה בגלל התוספת במחיר, וגם כיוון שהם מעדיפים לא לתת לזרים להתעסק בחפצים האישיים שלהם. לא משנה במה בחרתם אתם, ודאו שעל כל ארגז תופיע רשימת תכולה, או לפחות ציון החדר שאליו שייכת התכולה. קשה מאוד לזכור מה יש בכל ארגז, וכשמגיעים לדירה החדשה, לא תדעו היכן להתחיל.

לאחר ביצוע ההובלה, בדקו שכל חפציכם הגיעו בשלום, ואם לא, בקשו פיצוי על כך. המובילים יעלו את כל הארגזים ויפזרו אותם בין חדרי הבית. אם הייתם מרוצים מן העבודה, מקובל לתת טיפ לכל אחד מן המובילים, אבל הדבר הכי משמעותי שתוכלו לעשות בשביל חברת ההובלה הוא להמליץ עליה לחברים. אם קרוביכם יזדקקו להובלות דירה בעתיד, תוכלו להמליץ להם מניסיונכם ומידע כזה הוא רב-ערך בשוק ההובלות, שהוא שוק מוצף וההיצע גדול ומגוון.