מעבר דירה

אם אתם עוברים דירה תוכלו להיעזר בטיפים שלנו איך לארוז נכון ולעבור את יום ההובלה כמה שיותר חלק.

הדירה שבה אתם גרים קטנה מידי? או שקיבלתם עבודה חדשה באזור אחר בארץ? הגיע הזמן לעבור דירה. לאחר שתמצאו דירה חדשה באזור הרצוי, המתאימה לצרכים החדשים שלכם, דבר ראשון שתצטרכו לחשוב עליו הוא כיצד לעשות את מעבר הדירה. כאשר עוברים דירה, ניתן לעשות הובלה עצמית עם רכב גדול או ואן שיש לכם או לאחד ממכריכם. אם תכולת הדירה היא גדולה, או שאתם מעוניינים בהעברה דירה בראש שקט, מומלץ לפנות לחברת הובלות שתבצע עבורכם את ההובלה, וגם את אריזת החפצים בקרטונים ופריקתם בבית החדש, אם תרצו בזאת.

לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתקשרים אל המוביל הראשון המופיע ברשימת הטלפונים, בררו עם בני משפחתכם וחבריכם האם הם מכירים מובילים טובים שהם יכולים להמליץ עליהם. חברת הובלות עם המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם תהיה בעדיפות ראשונה. בכל מקרה, בררו אילו חברות הובלות מבצעות את השירות שאתם מחפשים, ובמחיר סביר. מומלץ כמובן לעשות סקר שוק ולברר מה כוללת ההצעה של כל מוביל, האם היא כוללת קומות גבוהות ללא מעלית? הרמת חפצים גדולים במנוף, אם הם לא נכנסים למעלית ולחדר המדרגות וכן הלאה.

כאשר אתם יוצרים קשר עם חברת ההובלות שעושה העברת דירות, ספרו היכן אתם גרים ולאן אתם עוברים דירה. ישנן חברות המבצעות הובלות בכל הארץ. כבר בשיחה הראשונית תידרשו לתת פרטים כמו רשימת תכולה שתרצו להעביר, הערכת כמות ארגזים, פרטים על רהיטים או חפצים גדולים במיוחד כמו פסנתר או מקרר גדול. בנוסף, חשוב שתציינו את קומת המגורים שלכם בדירה הנוכחית וגם בדירת היעד, האם יש מעלית, ומה המרחק מן החנייה לדלת הכניסה. כל הפרטים הללו מופיעים במחירון הובלות ועשויים להשפיע על הצעת המחיר להובלה שתקבלו בשיחה זו. אם תבקשו גם שירותי אריזה או הובלה ואחסנה של הציוד, בקשו הצעת מחיר גם לתוספות הללו.

לקראת יום מעבר הדירה, תצטרכו לארוז את כל חפציכם בקרטונים או ארגזים למעבר דירה. את הארגזים ניתן להשיג ברשתות לציוד בנייה או ציוד לבית. רצוי לבחור בארגזים חזקים, אך לא גדולים מידי. ניתן להשתמש גם בקרטונים משומשים לצורך העברת דירה, אולם הקפידו לוודא כי הם במצב טוב, על מנת שלא ייקרעו או ייפתחו במהלך ההובלה, ויסכנו את החפצים האישיים שלכם. במהלך האריזה חישבו תמיד על ההגעה לדירה החדשה, ותכננו את האריזה כך שיהיה לכם כמה שיותר קל לפרוק את החפצים. לשם כך, רצוי לארוז כל חדר בנפרד ולא לערבב חפצים מכמה חדרים שונים בתוך ארגז אחד. אם מדובר בנוסף בהובלת רהיטים, פרקו אותם, וודאו שלא ייפגעו בדרך.

זכרו שאתם לא הראשונים שעוברים דירה, ולכן אם הכול נראה לכם מסובך וקשה, בקשו מקרוביכם טיפים למעבר דירה חלק ורגוע. לפעמים עצות ורעיונות של בעלי ניסיון שווים זהב. תוכלו גם לבקש עזרה מחברים או בני משפחה באריזת החפצים ופריקתם. משימות אלה עשויות להיות מלחיצות מכיוון שיש מגבלת זמן - להספיק לארוז הכול עד יום הובלת הדירה, ולהספיק לפרוק את הארגזים כדי שתוכלו מיד להשתמש שוב בציוד שלכם.

יום המעבר הוא יום של בלאגן בדרך כלל. גם אם בחרתם בחברת הובלות מקצועית שהגיעה לביתכם בזמן ועשתה את ההובלה ללא תקלות, מעבר דירה הוא לא תמיד פשוט. זהו יום שבו תהיו שעות רבות על הרגליים או בנסיעה, ובסופו עוד תצטרכו להתחיל לפרוק ארגזים. למרות הקושי, זכרו שהעברת דירה היא עניין של יום אחד בלבד והיא נעשית רק פעם בכמה שנים. נשמו עמוק והשתדלו לעשות את המיטב מצדכם כדי שהעברת הדירה תגיע לסיומה הכי מהר שאפשר. הקפידו למשל לבצע ניקיון או ריסוס בדירה החדשה לפני הכנסת הארגזים והרהיטים לדירה. בנוסף, אל תשכחו שנוכחותכם חשובה בעת הגעת משאית ההובלה. הגיעו לדירה בזמן, ואל תשכחו את המפתח.

כאשר המובילים מגיעים אל הדירה ודאו שהם יודעים לאיזו קומה להעלות את הארגזים. עמדו בפתח וכוונו אותם היכן למקם כל ארגז וכל רהיט. לפני עזיבתם, בידקו שכל החפצים הגיעו במצב תקין ובשלמותם. מקובל לתת טיפ לסבלים בנוסף למחיר ההובלה עצמה. וזהו, עכשיו הגיע שוב תורכם לבצע את חלקכם במעבר הדירה ולפרוק את החפצים שלכם בכל אזורי הבית.