הובלות חפצים אישיים

כולנו עוברים דירה אחת לכמה שנים ונזקקים לשירות הובלות של שילוח בינלאומי, לכן, שנכיר קצת יותר את הנושא מקרוב.

כמעט כל אדם במהלך חייו יכיר מקרוב תהליך של מעבר דירה לפחות פעם אחת ובדרך כלל יותר. אך יחד עם תחושות ההתרגשות שבמעבר לדירה חדשה, ישנם גם לא מעט דברים נעימים פחות הכרוכים במעבר דירה, כאשר אחד המשמעותיים שבניהם הוא ההובלה לחו"ל - שילוח בינלאומי. הדרך לבצע הובלה של רהיטים גדולים יחד עם יתר חפצים אישיים לבית או לדירה החדשים תלויה כמובן בצרכים הספציפיים ולכן אין שיטת הובלה שמתאימה לכולם.

כך למשל ניתן למצוא לא מעט אנשים שמכירים חבר קרוב עם רכב גדול במיוחד ומצליחים בדרך כזו או אחרת לבצע את ההובלה בשיטת עשה זאת בעצמך, דבר המתאים לרוב לאילו שלא זקוקים להעברה של רהיטים גדולים ורבים במיוחד. אילו שזקוקים להעברה של ריהוט מלא יחד עם חפצים רבים, לרוב יאלצו לבחור חברת הובלות שתיקח על עצמה את הובלת כלל הפריטים אל הדירה או הבית החדשים ובמקרים כאלו אכן עדיף להשאיר את מלאכת ההובלה בידיהם של המנוסים יותר.

בישראל ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות שירותי הובלות של שילוח בינלאומי לחו"ל ועוסקות בהובלה של כלל הרהיטים וחפצי הבית, כאשר ישנה חשיבות רבה לבחירת חברת הובלות מנוסה ומקצועית שכן אנו מפקידים למעשה את חפצינו היקרים בידיה ומצפים לקבל אותם בדירה החדשה שלמים וללא פגע. לאילו שזקוקים להעברת דירה מחו"ל לארץ או הובלת דירה מהארץ לחו"ל חשוב לבחור חברת הובלות המנוסה במעברי דירה דומים שלמעשה תהיה אחראית על אריזת החפצים בהתאם למעבר במטוס או אונייה ותסייע בכלל השלבים בהובלה.

אילו הזקוקים לשירות הובלת דירה זקוקים לחברה מנוסה לא פחות ואחת הדרכים לדעת כי אכן בחרתם בחברה טובה היא להסתמך על המלצות של מכרים וחברים שהשתמשו כבר בשירותיה של חברת הובלות ויצאו מרוצים. בחירה של חברת הובלות לא מקצועית יכולה להסתיים בעוגמת נפש לא קטנה ורבים כבר נפלו קורבן לחברות שלא הגיעו ליום ההובלה, איחרו בכמה שעות ואפילו גנבו חפצים ולכן כדאי להשקיע את הזמן ולבדוק המלצות לפני בחירה של חברת הובלות.

אחת הדרכים למנוע תקלות ביום ההובלה הוא לדאוג להסכם חתום עם חברת ההובלות, כזה שיפרט את החובות מצידה של החברה יחד עם פירוט מלא של כלל החפצים והרהיטים אותה תידרש החברה להעביר. בדרך זו החברה מחויבת להגיע עם הציוד המתאים להעברת חפצים גדולים וכבדים במיוחד ובנוסף, כך מסכמים מראש את היום והשעה המדויקים להובלה, את המחיר הסופי כולל סעיפים המציינים פיצוי במקרה של איחור או פגיעה בחפצים.

כאשר מגיעים לשלב של קביעת מחיר הובלות בחוזה, חשוב להבין כי יש מספר מרכיבים המשפיעים על גובה המחיר וכמו בתחומים אחרים בחיים, על מנת להבטיח כי חפציכם היקרים יופקדו בידיים טובות, הובלת דירה היא לא המקום לחסוך בהוצאות. אחד המרכיבים המשפיעים על גובה המחיר הוא המרחק וכך מי שמבקש להעביר דירה בין ערים מרוחקות ישלם יותר מזה המבקש להעביר דירה למרחק של מספר רחובות באותה העיר.

מרכיבים נוספים המשפיעים על מחיר הובלות הם מורכבות ההובלה וכמות הפועלים הדרושה, שישפיעו בסופו של דבר על זמן ההובלה. כך לדוגמא לחברת ההובלה יהיה חשוב לדעת אודות חפצים גדולים ומורכבים להובלה כמו מקרר, כולל משקל וגודל, אך יותר מכך על מכשולים העלולים להקשות על ההובלה כמו במקרים בהם אין מעלית, חדר המדרגות צפוף מדי, או שחייבים לעשות שימוש במנוף על מנת להוציא או להכניס חפצים גדולים לדירה.

משום שמחיר ההובלה תלוי בסוג ההובלה כדאי לעשות מחקר קטן ולבדוק איזה מחיר עליכם לשלם על הובלות משרדים, או במידה ואתם מעוניינים בשירותי הובלה ואריזה או הובלה ואחסנה של החפצים על ידי חברת הובלות. כך או כך מומלץ לסגור את כל הפרטים הקטנים בחוזה חתום ולא להשאיר פתח לבעיות שיצוצו ביום ההובלה והעיקר שיום ההובלה יסתיים בשלום ותוכלו להיכנס שמחים ורגועים לדירה החדשה.