הובלות לחו"ל

כאשר עוברים דירה לארץ אחרת מעבירים את החפצים במכולה בהובלה ימית לחו"ל. חברת שילוח בינלאומי תדאג לכל שלבי המעבר, כולל מכס וביטוח תכולה.

במקרה של מעבר דירה בארץ, ידוע לכל שישנן חברות הובלה רבות שעוסקות בהובלות של חפציכם האישיים ויסייעו לכם בכל תהליך המעבר, מן האריזה ועד הפריקה. אבל מה עושים כשעוברים דירה לחו"ל במקרה של שליחות או רילוקיישן או עבודה בחו"ל? גם במקרים אלו ניתן לפנות לחברה מקצועית לביצוע הובלה לחו"ל. הובלות לחו"ל הן מורכבות יותר מן ההובלות הרגילות בתוך הארץ, מכיוון שיש עניינים מנהלתיים שיש לטפל בהם כמו ביטוח, עמילות מכס ועוד. רק חברת הובלות בעלת ניסיון תוכל לסייע לכם לעבור את פרויקט המעבר לחו"ל בצורה חלקה וללא תקלות.

אם אתם מתכננים רילוקיישן וזקוקים לשירותי הובלה לחו"ל, כדאי שתתחילו לברר פרטים כמה שיותר מוקדם. התהליך שתעברו מול חברת ההובלות יכול להיות ארוך. ראשית תתבקשו לומר אלו חפצים ברשותכם ולהעריך את נפח המשלוח. עלות ההובלה תחושב בד"כ עפ"י נפח המשלוח, ובמקרים רבים קיים מינימום להובלה, שגם אם לא תגיעו לנפח זה, תצטרכו לשלם עליו. במקרים אלה, חישבו היטב אם ההובלה משתלמת, ובררו בעוד חברות, כיוון שהתנאים משתנים בין חברת הובלה אחת לשנייה.

בהמשך, תתבקשו לחתום על חוזה לקבל השירות, ולפעמים אף לשלם מקדמה, וכן תצטרכו למלא רשימה של חפצים שאתם מתכוונים להעלות על המשלוח. שילוח בינלאומי נעשה ברוב המקרים עם ביטוח תכולה, ולכן יש למסור את הפרטים המלאים על החפצים שלכם: אילו חפצים אתם אורזים ומה הערך שלהם. במקרה של אובדן הרכוש, תקבלו פיצוי לפי השווי שעליו הצהרתם.

כאשר עושים הובלות לחו"ל ישנו עוד עניין שצריך לקחת בחשבון והוא המכס. בכל מדינה שנכנסים אליה יש לשלם מכס על המוצרים שמכניסים לאותה מדינה, ובמקרה של הובלת מכולות לחו"ל באוניה, יש ביקורת מכס קפדנית. ההוראה היא שיש להציג חשבוניות או מסמך כלשהו הקשור למכשירים שבידכם כדי להוכיח מה היה ערכו ביום הקנייה. רשויות המכס יכולות לחשב את ירידת הערך של החפצים המשומשים, ולפי ערך זה תתבקשו לשלם מכס. ישנם מקרים מסוימים של פטור ממס, כמו במקרים של עולים חדשים או תושבים חוזרים. במקרה שסיימתם תקופה של רילוקיישן ואתם עושים הובלה מחו"ל חזרה ארצה, הסוכן מחברת ההובלה יוכל לעדכן אתכם בפרטים המדויקים לגבי תשלומי מכס בכניסה לישראל.

תאריך ההובלה ייקבע תוך תאום מול חברת ההובלות. את הגעתם אל היעד בחו"ל יש לתאם עם סוכנות הובלות בחו"ל שעובדת מול חברת ההובלה שבחרתם בארץ. סוכן מטעם חברת ההובלה ידאג לתאם זאת עבורכם, לכן, חשוב לבחור בחברה שיש לה סוכנויות הובלות בכל רחבי העולם.

הובלות דירה לחו"ל נעשות בדרך כלל בהובלה ימית של מכולות. הכוונה היא שכל החפצים שלכם יעברו המכלה, כלומר ייארזו ויוכנסו למכולה, ויישארו בה במהלך כל הדרך באונייה ועד להגעתם לנמל היעד. בארץ היעד תתבצע פריקת המכולה והתכולה השייכת לכם תעבור למחסן עד לשחרור מהמכס. אם החפצים שלכם הם רבים, המכולה תתמלא רק בחפצים האישיים שלכם, אולם במידה ותמלאו רק חלק ממכולה, שאר המכולה תשמש להובלה של ציוד או סחורות השייכים למישהו אחר. אל דאגה, אם בחרתם בחברת הובלה מקצועית, לא ייווצר בלגן ואף ארגז לא יאבד. החפצים שלכם נארזים בנפרד בתוך המכולה.

לאחר שההובלה שלכם יצאה לדרך, בקשו לקבל עידכונים מידי פעם על שלבי ההובלה. האם החלה כבר השילוח הימי? האם האוניה הגיעה אל יעדה? האם המשלוח השתחרר מהמכס בארץ היעד? ברוב המקרים תידרשו לשלם את יתרת החשבון לחברת ההובלה לפני פריקת המכולה בביתכם החדש. הקפידו לשלם את החשבון במועד כדי שהחפצים שלכם יגיעו כמה שיותר מהר ותוכלו להתחיל להתאקלם במיקום החדש. מעבר למדינה זרה איננו קל, ולכן חשוב שתהליך ההובלה יעבור בקלות. בחרו בחברת הובלות מקצועית בעלת ניסיון בהובלות לחו"ל.