עבודה בחו"ל

כיצד מתכוננים לקראת מעבר לעבודה בחו"ל: מה לארוז, כיצד לשלוח ומה להכין?

מעבר דירה לחו"ל לצורך עבודה, בין אם זה לתקופה קצרה או ארוכה, מצריך הערכות מתאימה ותכנון קפדני. הזמן קצר, העבודה מרובה ואפשרויות האריזה, האחסון וההובלה הן מגוונות. מומלץ להתחיל את התהליך כחודשיים לפני תאריך המעבר ולשאוף להגיע למצב בו הציוד ובעליו יגיעו באותו זמן לביתם החדש. בדרך כלל מעבר דירה בעקבות עבודה הוא עניין תקופתי ולא משהו קבוע, יש לקחת את העניין הזה בחשבון לפני שמתחילים לארוז את הבית. חברות הובלה ושילוח יכולות להציע מעבר לשירותי ההובלה גם פתרונות לאחסון חפצים אישיים שאין הצדקה לשלוח לחו"ל או שהיינו מעדיפים שלא לטלטל בין ארצות במחסנים מבוקרי טמפרטורה כך שהציוד האישי לא יינזק במהלך תקופת האחסון. גם אם חברת השילוח שבחרתם לסייע לכם במעבר אינה מציעה אפשרויות אחסנה היא יכולה לסייע לכם לאתר מחסן אחר לאחסון החפצים האישיים שלכם, כמובן שאת החיפוש תוכלו לבצע גם בכוחות עצמכם.

כחלק מהשירותים שמציעות חברות שילוח והובלה, מציעות חלקן שירותי אריזה. שילוח ימי או אווירי מצריכים אופי אריזה מסוים, לרוב שירותי האריזה שתספק החברה יכללו את החומרים הדרושים לאריזת החפצים, השירות ייעל את אופן האריזה מה שגם יקל על פריקת הציוד ותוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת בהתאם לנפח המשלוח הכולל ולהיערך בהתאם. עוד שירות חשוב שיכולה להעניק לכם חברת שילוח והובלה הוא הטיפול במשלוח מול רשויות המכס בנמל המוצא ובנמל היעד, עזרה במילוי הטפסים הנדרשים, העברתם לגורמים המוסמכים, קבלת אישורים במידת הצורך ושחרור ממכס ברגע שהחפצים מגיעים לנמל היעד. לאחר שחרור המטען מהמכס החברה תדאג ללוות אותך בצעדיך הראשונים ותוביל את המשלוח לכתובת החדשה, בין אם בחרת לשלח את המטען בשילוח ימי או אווירי.

כדאי לברר כמה שיותר פרטים על ארץ היעד, אם קיימת כתובת מעבר ידועה מראש כדאי לברר מה מכילה הדירה החדשה. גודל החללים בדירה יכול לקבוע עבורכם כי עדיף שחלק מהריהוט שברשותכם כעת יישאר באחסון ולא ישלח, כמו גם, במקומות מסוימים מקובל כי חלק מפריטי הריהוט נשארים בדירה ויכול לחסוך מכם הובלה של חלק מהציוד וגם לחסוך בעלויות בהתאם. במידה והחלטתם להוביל ציוד מועט ייתכן וישתלם לכם לבחור דרך שילוח מהירה יותר מבלי לחרוג מתקציב המעבר.

עוד כדאי לברר מראש מהם השירותים שנותנת לכם כל חברה לפני שתבחרו את חברת ההובלה והשילוח שתלווה אתכם בתהליך מעבר הדירה לחו"ל. חברות גדולות מעסיקות סוכנים מורשים, עמילי מכס מנוסים, יועצים מקצועיים ושירות לקוחות שאחראי לעדכן את הלקוח בכל ענייני השילוח. הבחירה לקחת חברה אחת גדולה שתטפל בכל ענייני השילוח ותלווה אותך עד לביתך החדש יכולה לחסוך לך בהוצאות מיותרות רבות ולטפל עבורך בעניינים הבירוקרטים בזמן שאתה נפרד לשלום מהמשפחה ומהחברים.