שילוח אופנועים

על שילוח אופנועים בצורה נכונה: אריזה נכונה, מיסים, אופן השילוח ועוד.

פעם יכולנו רק לחלום. לדמיין את עצמנו רכובים על אופנוע מהסרטים אל עבר האופק כשאנו מצוידים בשיער משוח לאחור ובמעיל עור, מבלי שתהיה לנו האפשרות, להפוך את החלום הזה למציאות.

היום החלומות שלנו הם לעיתים, במרחק הקלקה בלבד ואנו יכולים לייבא אלינו במשלוח מיוחד כל חלום שרק רצינו, ארוז טוב טוב עם סרט מתנה ולא רק זה, אלא ישנן חברות שעושות זאת בשבילנו ושותפות לכל התהליך מתחילתו הבירוקרטית ועד הגעתו של המשלוח. שותפות שהופכת עבורנו את הלחיצה על כפתור במחשב, למוצר של ממש, שרק מחכה לנו שנבוא לאסוף אותו.

אם פעם יכולנו רק לדמיין את עצמנו רכובים על אופנוע החלומות, היום אופנוע שכזה, יכול לעשות את דרכו אלינו, אם רק נרצה בכך.

שילוח רכבים, ובפרט שילוח אופנועים, נעשה יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות ובעקבות הביקוש, חברות שילוח שונות מציעות לקהל לקוחותיהן שירות כזה. בדרך כלל שילוח אופנועים נעשה דרך הים בספינות, אולם ישנם מקרים בהם ניתן לשלוח אופנועים גם דרך האוויר.

כדי שהאופנוע יגיע אל מחוז חפצו בחתיכה אחת, ישנם כמה סידורים שצריכים להיעשות לפני שהוא נכנס למכולה. לכל חברת שילוח ישנן דרישות משלה, אולם מה שבטוח הוא, שתצטרכו לנתק את המצבר ולייבש את מיכל הדלק בשלב הראשון.

כדי למנוע נזקים או פגיעות בגוף האופנוע, רצוי לארוז אותו טוב טוב, כאשר הדרך שבה עליכם לעשות זאת משתנה מחברת שילוח אחת לאחרת, בגדול, חשוב מאוד שהאופנוע יהיה מקובע למקומו בתוך המכולה, בדרך אשר תמנע ממנו טלטלות מיותרות, העלולות לגרום לו לנזק.

דרישה נוספת ואולי חשובה לא פחות, היא כתובת היעד. הכתובת צריכה להיות רשומה על חלקו החיצוני של מארז האופנוע, במקום גלוי לעין, בכתב ברור בשפה האנגלית. מומלץ גם לכתוב את הכתובת בשפה של מדינת היעד אם יש בידכם האפשרות לכך וזאת בכדי למנוע טעויות במידה וזו היא מדינה שאינה דוברת אנגלית.

כל כלי רכב חייב להיות בעל רישיונות ולעמוד בתקני הבטיחות של המדינה אליה הוא מגיע. חשוב לוודא שהאופנוע מבוטח ועומד באותם התקנים. כמו כן רצוי לדאוג שהרישיונות והמפתחות של האופנוע ישלחו אליכם מבעוד מועד, בכדי שיהיו ברשותכם בזמן האיסוף. קל וחומר אם אתם מייצאים אופנוע לארץ אחרת דאגו לשלוח את אלו מראש.

העלויות של משלוח כזה תלויות בדרך המשלוח, בגודל הפריט ובמרחק מדינת היעד. שילוח ימי יהיה יותר איטי משילוח אווירי אולם גם המחיר בהתאם. חשוב לקחת בחשבון עלויות נוספות כמו מיסי נמל, מכס, ביטוחים למיניהם וכדומה. כמו כן לקחת בחשבון את האופציה שכול להיות שיהיו עיכובים.

אחד השלבים החשובים ביותר בשילוח אופנוע מארץ לארץ הוא ללא ספק השלב הראשוני, שלב בחירת חברת השילוח שתעשה זאת. אל תקלו ראש בנושא, אופנוע הוא חפץ יקר ערך, שילמתם עליו את מיטב כספכם וחשוב שתבחרו בחברה שמכירה את צעדיה, והינה בעלת ניסיון ומוניטין בתחום.