הובלת ציוד כבד

הובלה של ציוד כבד נעשית ע"י חברת הובלות בעלת ידע וניסיון בעבודה עם מנוף ובטיפול בחפצים גדולים וכבדים.

כאשר אנו מבקשים להעביר תכולה של דירה, משרד או עסק, הובלה ממקום למקום כוללת כמעט בכל המקרים גם חפצים ורהיטים קלים יחסית להובלה כמו ריהוט קל של כסאות, שולחנות קטנים, ארגזים עם חפצים אישיים וכדומה, אך בלא מעט מקרים מעבר כזה ידרוש גם הובלה של ציוד כבד, בין אם מדובר בציוד כבד של בית פרטי ובין אם בציוד כבד של מפעל או עסק.

הובלות של ציוד כבד במעברי דירה מבית אל בית לרוב יכללו את הרהיטים הגדולים במיוחד כמו מקרר, מיטה גדולה, פסנתר ואפילו הובלת ארונות או ויטרינות גדולות במיוחד אשר לא ניתנות לפירוק. במידה ומדובר במקרר מהסוג הישן והקטן יותר, או בארונות של שתי דלתות אותם ניתן לפרק לרוב אילו לא יצריכו הובלה של ציוד כבד. המקרים שכן מצריכים שכירה של חברת הובלות המספקת גם שירות של הובלת ציוד כבד הם המקרים בהם אכן מדובר בציוד חריג בגודלו או במשקלו ובוודאי במקרים בהם אין מעלית או שחדר המדרגות צר וקטן מדי.

כיום לא כל חברת הובלות יכולה לבצע הובלה של ציוד כבד, כאשר השוני העיקרי מהובלה רגילה הוא בדרך כלל שימוש במנוף מיוחד, אך חשוב מכך הידע והניסיון בהובלות של ציוד כבד מסוגים שונים. ברוב המקרים בוודאי שתהיה העדפה לנסות ולהעביר את הרהיטים בדרכים הרגילות, באמצעות סבלים דרך המעלית או חדר המדרגות, אך בלא מעט בתים יש כיום מקררים רחבים וכבדים במיוחד, מיטות גדולות או ארונות גדולים אשר לא עוברים בפתח הדלת וגם אם כן, לא ניתן להכניס אותם למעלית או להעביר אותם דרך חדר המדרגות.

במקרים כאלו חברת ההובלות משתמשת במנוף מיוחד כאשר התהליך הוא העלאת המנוף אל מרפסת הדירה או לאחד החלונות הגדולים, קשירת החפץ הכבד ואז נשיאתו באמצעות המנוף אל משאית ההובלות. כאן נכנס גם הצורך בשימוש בחברת הובלות המנוסה בהובלות כבדות, שכן יש צורך בנקיטת זהירות רבה בקשירת החפץ והרמתו במנוף על מנת שלא יגרם נזק פיזי במהלך ההרמה וההובלה.

במקרים בהם לא מדובר בבית פרטי אלא בעסק או משרד בו יש להעביר מקררים תעשייתיים או ציוד מכני חריג, לרוב חברות הובלה סטנדרטיות לא יתאימו לעבודה ולשם כך ניתן לשכור את שירותיה של חברת הובלות המתמחה בשינוע והובלת ציוד כבד אשר משתמשות במשאיות גדולות יותר ומעבר למנופים מיוחדים משתמשות גם במלגזות וציוד מיוחד המאפשרת הובלה של ציוד כבד והוצאתו מפתחים בעייתיים.