הובלת ארונות

הובלה של ארון בגדים גדול דורשת פירוק והרכבה ולכן היא מורכבת יותר מהובלת כסא או שולחן

מי שביקש בעבר לשכור את שירותיה של חברת הובלות על מנת להעביר את תכולת הדירה או תכולת משרד ממקום אחד לשני, בוודאי יודע כי הובלה של חפצים גדולים ורבים אינה דבר של מה בכך ונדמה כי כאשר זה נוגע להובלה של מספר חפצים או הובלת רהיטים הנמצאים כמעט בכל בית, יש צורך בחברת הובלות אמינה ומנוסה. אחד מן החפצים או הרהיטים הגדולים הללו הם ארונות ומכיוון שלרוב מדובר ברהיט גדול, כבד, יקר וגם מורכב להובלה יש צורך להתכונן מראש להובלה של ארון.

מבדיקה של פרסומי חברות הובלה ניתן לראות כי חברות רבות שמות דגש רב על הניסיון שבהובלה ופירוק של ארונות וזאת משום שבהחלט מדובר בהובלה מורכבת. ככל הנוגע לארונות קטנים יותר כמו הובלה של ארון נעליים או הובלת ארונות אחסון קטנים וקלים, ברוב המקרים הובלה של ארון כזה לא אמורה להיות מורכבת יותר מהובלה של רהיט אחר כמו שולחן קפה או כסאות, אך כאשר זה מגיע להובלה של ארונות בגדים, מדובר כבר בארונות גדולים יותר ומורכבים הרבה יותר להובלה.

רבים אף ימצאו כי בתהליך החתימה על החוזה מול חברת הובלות בו מתבקש הלקוח לפרט את תכולת הבית ולמעשה את החפצים אותם יש להעביר ולהוביל, בסעיף נפרד יש לציין כמה ארונות כלולים בהובלה תוך דגש על גודל הארון ובאופן ספציפי על כמות הדלתות של כל ארון. אחת הסיבות לכך ולהתייחסות המיוחדת להובלה של ארונות היא שלרוב אין דרך להוביל את הארון בשלמותו אלא יש צורך בפירוק הארון, הובלה של חלקיו השונים ואז הרכבה מחודשת בדירה וביעד החדש.

רבים מעדיפים כמובן לחסוך עד כמה שניתן בהוצאות של הובלת דירה ולכן יעדיפו לפרק ולהרכיב את הארון בעצמם אך רבים אחרים בוודאי ימצאו כי ההכנות ליום ההובלה גדולות מספיק ולכן כמעט כל חברת הובלות מסודרת היום מספקת גם שירות של פירוק והרכבת ארונות. חשוב להתכונן לכך שלא מדובר בשירות זול וברוב החברות על פירוק של כל דלת ארון תשלמו כ- 50 שקלים וכאשר מדובר בארון בעל דלתות הזזה לכל דלת תשלמו כ- 100 שקלים וכאשר מדובר בארונות קיר גדולים, המחיר יכול להיות גבוה.

את ההחלטה האם להוסיף לשירות ההובלות גם שירות של פירוק והרכבה מומלץ להתאים לכמות הארונות ולסוג הארונות שכן אילו המבקשים להעביר ארון שתי דלתות ישן, בוודאי יעדיפו לפרק את הארון בעצמם ולוותר על השירות, בעוד שמי שמבקש להעביר יותר מארון אחד ובייחוד כאשר מדובר בארונות גדולים, עם דלתות רבות לרוב מומלץ לא לחסוך גם מטעמי חסכון בזמן אך גם משום שלרוב חברת ההובלות תהיה מנוסה יותר במלאכה, דבר שיכול בהחלט למנוע נזקים לארון ולהביא אותו בשלום ליעדו החדש.