מעטפות שילוח

ניירת או חפצים קטנים ניתן לשלוח במעטפות דיוור הנמכרות בדואר או בחברות שילוח אחרות.

לפעמים אנו נזקקים במהלך חיינו הפרטיים או העסקיים לשילוח של ניירת או חפץ כלשהו בעל ערך רב, אך שגודלו קטן. למשל כאשר יש צורך לשלוח חוזה או כל מסמך רשמי אחר, למדינה כלשהי בעולם, או אפילו בתוך הארץ. אם המשלוח הוא דחוף אך קטן ויכול להיכנס לתוך מעטפה, ניתן לבצע את המשימה ע"י אריזת החפץ או הניירת במעטפות לשילוח. אלו הן מעטפות ייחודיות לניירת או לחפצים עדינים אחרים, והן קיימות בגדלים שונים ומחומרים מגוונים המותאמים ללקוח לפי אופי החפצים שהוא מעוניין לשלוח.

כולנו מכירים את מעטפות הנייר שניתן לרכוש בדואר: חלקן לבנות וחלקן חומות, חלקן דקות מאוד, וחלקן קשיחות יותר ועשיות קרטון או פלסטיק. מעטפות דיוור רבות מצוידות גם בשכבת הגנה פנימית העשויה מניילון עם בועות אוויר המכונה בלשון העם 'פצפצים'. בועות האוויר מתאימות למשלוח המכיל חפץ עדין כלשהו, מתכשיט ועד מוצר חשמלי או אפילו ספר או אלבום בעל ערך שאנו רוצים שיגיע ליעדו ללא פגע.

חברות מסחריות רבות משתמשות בשילוח במעטפות בתוך הארץ ואף לחו"ל. לעיתים הצורך הוא להעביר ללקוח שרטוט, הסכם כלשהו, או אפילו אבטיפוס של מוצר קטן במיוחד. עבור כל האפשרויות האלה ועוד רבות אחרות, חברות לשליחויות בארץ ובעולם ממליצות להשתמש פשוט במעטפה ייחודית לפי גודל החפץ ותכונות החומר ממנו הוא עשוי.

יתרונותיהן של המעטפות לשילוח הוא בכך שהן מוזילות את מחיר המשלוח, מכיוון שהן עונות במדויק על הצורך באריזה קטנה השומרת על משקל קל כמה שיותר, ובהתאם, המחיר נשאר יחסית נמוך. במשלוחים במעטפות ניתן לבחור האם לשלוח את החפצים בדואר רגיל, וזאת בעיקר אם הוא איננו דחוף, או לבצע את המשלוח ע"י שליח מיוחד, ואז הוא יגיע עוד באותו יום.

לשליחת מסמכים בגודל A4 מומלץ להשתמש במעטפות המותאמות במיוחד לניירת - מעטפות אלה הן בדיוק בגודל המתאים לדף בגודל זה, כלומר 36X26 סנטימטרים, והן עשויות מקרטון קשיח שישמור על הנייר וימנע קימוטים או קרעים בו. בכל מקרה אחר, חברת השילוח תוכל לייעץ ללקוח בבחירת המעטפה או האריזה המתאימה למטרת המשלוח.