הובלות ואחסון

חברות רבות מציעות שירותי הובלות ואחסנה של תכולת דירה או ציוד מסחרי לטווח קצר או ארוך. מה כדאי לדעת לפני שמבצעים אחסון חפצים במחסן?

אם אתם בתהליך של מעבר דירה או שאתם עוזבים את הארץ לכמה שנים ובכוונתכם לחזור, ולכן אינכם מעוניינים לקחת עמכם את כל החפצים שלכם, תוכלו לשקול אחסון של החפצים שלכם לטווח קצר או ארוך בחדרי אחסון המיועדים לכך. זהו שירות הניתן ע"י חברות הובלות ואחסון השונות הפועלות בארץ.

אם למשל רכשתם דירה חדשה, אבל אתם לא יכולים להיכנס אליה מיידית, תוכלו גם במקרה זה לאחסן את תכולה הדירה שלכם במחסניה של חברת ההובלות, או במחסנים של חברת אחסנה העומדת לשירותכם. אחסון החפצים יכול להיעשות באזורים שונים בארץ, עפ"י מיקום הדירה הקודמת והדירה החדשה שלכם. אחסון דירה הוא אמנם עניין שעולה כסף, אולם במחיר יחסית סביר, שנע בין 18-25 שקלים לקוב, תוכלו לאחסן את החפצים האישיים שלכם במקום בטוח, עם אחריות ותחושת ביטחון שהרכוש שלכם נמצא בידיים טובות.

במקרים רבים, אנשים במצבים של מעבר דירה או רילוקיישן בארה"ב, מוצאים פתרונות אחסון זולים או חינמיים לחפצים שלהם, כמו למשל אחסון תכולת הדירה במחסן אצל אחד מבני המשפחה או שכנים, אולם חשוב לציין כי אחסנה לטווח ארוך של חפצים בעלי ערך עלולה לפגוע בחפצים. תנאים של לחות, חום, רטיבות או יובש עלולים להזיק לרהיטים, בגדים, מכשירי חשמל ולרכוש אחר שברשותכם, וכמובן שקיים חשש מפריצות, גניבות או שריפות. לכן אם אתם נאלצים לעזוב את הרכוש שלכם לתקופה ארוכה, מומלץ לאחסן אותו באמצעות חברה מקצועית אשר תדאג לשלמות הציוד שלכם וגם תיקח על כך אחריות.

בדקו שחברת ההובלות או חברת האחסון שפניתם אליה היא בעלת ניסיון. רצוי אם ניתן לבדוק גם את המחסנים עצמם, שהם נראים נקיים ותקינים, ושיש שמירה או אבטחה ע"י מצלמות. בקשו לאחסן את הרכוש שלכם בחדר אחסנה נפרד, ולא יחד עם הרכוש של לקוחות אחרים, כדי שלא יווצר בלגן או בלבול ויאבדו חפצים השייכים לכם. לפני ביצוע העסקה מול החברה, ודאו כי אכן יש ביטוח על כל ערך התכולה, ואילו מקרים הביטוח מכסה.

אם אתם מתכוונים לבצע אחסון רהיטים, מומלץ שתפרקו אותם לפני שלב ההובלה והאחסון. אחסנה של רהיטים במצב מפורק חוסכת מקום וגם מונעת במקרים רבים פגיעה כמו שריטות או שברים ברהיטים. אם אתם לא מעוניינים לפרק בעצמכם את הרהיטים, תוכלו לבקש מחברת ההובלה גם שירותי פירוק והרכבה, מלבד שירותי הובלות ואחסון. גם אריזה של החפצים שלכם יכולה להתבצע ע"י חברת ההובלות ששכרתם, ובמקרים מסויימים, טוב להפקיד זאת בידיים מקצועיות, כדי לשמור על איכות הציוד ושלמותו גם לתקופה ארוכה של שהייה בתוך מחסן.

שירותי הובלות ואחסנה ניתנים כמובן לא רק ללקוחות פרטיים אלא גם למשרדים ולעסקים. אם אתם משפצים את משרדי החברה או שיש לכם סחורות שזקוקות לאחסון לטווח קצר או ארוך ואין ברשותכם מחסנים, גם כאן תוכלו להיעזר בשירותי אחסון. חברת הובלות ואחסון מקצועית תתאים את גודל המחסנים לצרכים שלכם ולכמות הציוד או הסחורה. אחסון של ציוד יקר או ייחודי גם הוא אפשרי, כמו למשל ציוד אלקטרוניקה. חברת האחסון תדאג שבחדרי האחסון שהוקצו לציוד שלכם ישררו תנאי טמפרטורה ולחות הראויים לשמירה על הרכוש בצורה האידאלית. כאשר אתם בוחרים חברת שילוח בינלאומי שתטפל בהובלה ואחסון של מוצרים עדינים, בידקו האם החברה שפניתם אליה מנוסה בתחום זה וברשותה גישה אל מחסנים מתאימים בקרבת מקום.