שירותי שילוח והובלה

מגוון שירותי שילוח בינלאומי אותם אנו מציעים

שירותי שילוח והובלה  1

נדמה כי ככל שהעולם הופך יותר ויותר מודרני מקומו של השילוח הבינלאומי הופך מרכזי יותר ויותר. בעלי עסקים אשר עוסקים בסחר בינלאומי, יבוא או יצוא וגם תושב חוזר או עולה חדש שזקוק להעברה של חפצים רבים מוצאים עצמם מול העולם הגדול של שילוח בינלאומי. שילוח בינלאומי מתחלק לשילוח ימי , שילוח יבשתי או שילוח אווירי, כאשר בדרך כלל לא משתמשים בשילוח יבשתי שכן הוא מאוד יקר ולכן אינו משתלם כלכלית.

למרות ששילוח בינלאומי מאוד נפוץ וכל אדם אשר מעוניין לשלוח חבילה לחו"ל ועד יבואנים ויצואנים משתמשים בשילוח בינלאומי, זה עסק שיכול להיות די מבלבל ומלא בבירוקרטיה והוא כולל הרבה דברים שצריך להכיר ולדעת על מנת להתנהל נכון. בגלל הסיבה הזו ישנן הרבה חברות אשר תפקידן לעסוק בשילוח בינלאומי בייחוד לאנשי עסקים אשר עוסקים בסחר בינלאומי ובהובלה ימית או הובלה יבשתית של סחורות.

חברות לשילוח בינלאומי מספקות שירותים של ייעוץ והכוונה לכל אדם המעוניין לייבא או לייצא, לעסוק בסחר בינלאומי ועוד, בכל הנוגע לדרך הטובה ביותר להעביר סחורות, כיצד לטפל בניירות וכיצד להתנהל מול עמיל מכס או מול שלטונות המכס בישראל. שירותי חברה של שילוח בינלאומי מתאימים בייחוד לאנשים שמתכננים להתחיל לעסוק בסחר בינלאומי ובייבוא או ייצוא של סחורות ולא בטוחים מהם הצעדים הראשונים שעליהם לעשות, או מהי הדרך המתאימה ביותר לשלוח את סוג הסחורה אותה הם מייבאים או מייצאים.

חברות של שילוח בינלאומי מספקות פעמים רבות גם שירותי הובלה לחו"ל מה שכולל שירותי פירוק והרכבה של מטענים, אכסון ואריזה של חפצים, ביטוח מטענים שירותי הובלה מדלת לדלת ועוד. לא כל שירות של שילוח בינלאומי זהה לשני. חברה לשילוח בינלאומי צריכה לזהות מיהו הלקוח, האם מדובר ביצואן או יבואן או אדם פרטי המעוניין בשירות משלוחים ובאיזה סוג משלוח מדובר, מה סוג הסחורה ומה מייצאים או מייבאים.

בהתאם לסוג המשלוח מחליטה החברה איזה סוג שילוח הכי מתאים בין אם הובלה ימית, הובלה יבשתית או אווירית ובאילו הליכים לנקוט בהתאם לדחיפות המשלוח וחשיבותו. חברה לשילוח בינלאומי מטפלת בכל שלבי המשלוח או סחר בינלאומי החל משלב התכנון עם הלקוח ודרך כל קבלת האישורים המתאימים. כאן נכנסת לסיפור החשיבות של הניסיון בשילוח בינלאומי של כל חברה. ככל שלחברה לשילוח בינלאומי יש יותר ניסיון, כך היא תוכל לתכנן טוב יותר את סוג המשלוח המתאים לכל לקוח ולהקטין את הסיכויים לסיבוכים ובעיות במשלוח.

הלוגיסטיקה של שילוח בינלאומי וסחר בינלאומי יכולה להיות מסובכת בייחוד לאילו שעושים זאת בפעם הראשונה ולכן לעתים עדיף לשכור חברה לשילוח בינלאומי שתעשה את העבודה בשבילכם. שכירה של חברה טובה בעלת ניסיון במשלוחים לחו"ל תבטיח לנו כי הסחורה והחפצים יקרי הערך שלנו נמצאים בידיים טובות וכי נוכל להתעדכן עם החברה בדיוק על מיקומם של החפצים או הסחורה בכל רגע נתון.

לכן כאשר בוחרים בחברה לשילוח בינלאומי חשוב לבדוק עד כמה היא מנוסה בסוג המשלוח או הסחר הבינלאומי בו אנו עוסקים ולדאוג לשאול על השלבים השונים בתהליך השילוח לפני שבוחרים בחרה המתאימה.