משלוחים בינלאומיים

על משלוחים בינלאומיים, שילוח מטענים, דברי דואר ומשלוח חבילות מדלת לדלת.

במאות האחרונות, עם התפתחות המסחר, נעשה מאוד משתלם לייבא סחורות מחו"ל. אם בעבר היינו מתענגים בעיקר על תוצרת מקומית כיום, ניתן לרכוש מכל הבא ליד ולא בהכרח מוצרים קטנים אלא אפשר לייבא סחורה, לרכוש מספר קטן של פריטים ואפילו לקנות ריהוט מלא לבית.

אם רוצים לייבא את אלו מחו"ל, ישנן המון חברות שעושות זאת בשבילך, דואגות לכל עד לפרט הקטן, ולנו לשאר לפתוח את האריזות ולהתמוגג מהקניה. לשיטה זו קוראים שילוח בינלאומי.

להבדיל משירות שליחים, המאפשר משלוחים ושירותי הפצה מהירים  על ידי מסירת חבילות, מסמכים או חפצים אל יעדים בתוך המדינה, שילוח בינלאומי הינו הובלה של סחורות, חבילות או לסירוגין, חפצים אישיים ממדינה למדינה. פעולת השילוח נעשית על ידי חברה, הפועלת כמתווכת והיא גם מספקת את אפשרויות השילוח.

מערכת השילוח מורכבת משלוש אפשרויות בהן ניתן להוביל את הסחורה אלו הן: תובלה אווירית, תובלה ימית ותובלה יבשתית.

התובלה האווירית מיועדת למשלוחים מדלת אל דלת. כלומר אם בידינו מסמכים או חבילה שצריכים להגיע אל היעד באופן דחוף, זאת בהחלט האופציה המועדפת. אולם יש לציין, שעבור מטענים גדולים, אופציה זו היא בהחלט יקרה. דרך נוספת לתובלה אווירית הינה שילוח אווירי. שילוח זה הינו העברה של משלוח מנמל לנמל. שוב, שילוח מסוג זה יאפיין משלוחים של חפצים המיועדים להגיע במהירות האפשרית אל מקום היעד. גם בדרך זו, העלות יותר גבוהה, אולם לפעמים משתלמת בכדי לשרת את מידת הדחיפות.

התובלה הימית היא דרך נוספת לשילוח בינלאומי. תובלה זו נעשית על ידי מכולות, המגיעות מרציף לרציף אשר הדרך המקובלת ביותר, היא לכלול פריטים של כמה שולחים, במכולה אחת. כאשר מגיעים ליעד, המטען מפורק ונמסר לבעליו. דרך זו הינה אופציונלית לאנשים שרוצים לחסוך בעלויות ולא לשלוח תכולה קטנה בשילוח אווירי אולם בד בבד, אין להם מספיק סחורה כדי למלא מכולה. עוד אפשרות הינה לשכור מכולה אשר מגיעה מדלת אל דלת. בדרך זו מגיעה המכולה אל הלקוח, ממלאים אותה בסחורה והיא נשלחת אל מעבר לים. כאשר היא עוברת את אנשי המכס, היא מועברת אל הנמען בשלמותה, והוא דואג לפרקה. דרך זו היא ללא ספק יותר בטוחה מהקודמת היות והסחורה נשלחת ישירות מהיצואן ליבואן.

דרך השילוח היבשתית, פחות נפוצה בארצנו היות ואנו מוקפים במדינות עוינות. כאשר נעשית היא נעשית בעיקר על ידי משאיות בשתי דרכים: האחת, משאית של היבואן ומשאית של היצואן נפגשות במעבר הגבול, ואחרי אישור המכס, מעבירים את הסחורה ממשאית אחת לרעותה. השנייה, היא מדלת אל דלת, בה המשאית של היצואן מקבלת אישור כניסה לארץ היעד, לשם העברת הסחורה.

האנשים שישתמשו בשילוח בינלאומי הינם רבים ומגוונים החל בסוחרים הרוצים לייבא סחורה ארצה וכלה באנשים פרטיים הרוצים להעביר חפצים אישיים לצורך העניין.

כדי לבחור את דרך השילוח האופטימלית צריך לבחון כמה גורמים. האספקט הראשוני הינו כמובן אספקט הזמן. כמה מהר אנו רוצים שהמשלוח יגיע, כמובן שלכל דרך שילוח ישנם יתרונות וחסרונות, ישנן דרכים מהירות יותר לייבא סחורה ואחרות, איטיות.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא המשקל של הסחורה אותה רוצים לייבא. למשקלים נמוכים יש אופציות אטרקטיביות מסוימות ולמשקלים כבדים יותר קיימות אופציות שילוח אחרות.

השיקול האחרון אולם לא פחות חשוב, הוא כמובן העלות. מה המחיר אותו רוצים להשקיע. ישנן דרכי שילוח יקרות יותר מאחרות.

ישנן חברות שילוח מקצועיות, המציעות שירותי שילוח מטענים והבחירה בהן היא קריטית היות וחשוב לבחור את האחת שתדע לתכנן את המערך הלוגיסטי הנכון, תציע את הפתרונות האטרקטיביים ביותר בהתאם ליכולות הלקוח. חשוב לבחור חברה שתהיה בעלת ניסיון והכרות עם נמלים אוויריים ויבשתיים ברחבי העולם. והכי חשוב כמובן היא אמינות, שהפריטים, יארזו טוב ויגיעו בשלמותם אל היעד.