הובלת מוצרי חשמל

הובלת מכשירי חשמל ואלקרוניקה עלולה לפגוע במכשירים אם אינם מנותקים ראשית מהתשתיות שלהם ואינם מועברים בזווית הנכונה

כאשר אנו מתכוננים למעבר דירה אנו דואגים לארוז את החפצים האישיים, את הבגדים, להכניס את כלי המטבח לארגזים, לארגן את הרהיטים, כאשר לא מעט מן המאמץ אנו משקיעים בהכנה של מוצרי החשמל להובלה. הסיבה הברורה לכך היא שמדובר במכשירים גדולים, יקרים מאוד וגם כאלו שאם מתנהלים עימם בצורה לא נכונה עלולים להיפגע ולהיהרס ומשום כך ישנה חשיבות רבה בהובלה נכונה ומקצועית של מכשירי חשמל.

בהובלה של בית סטנדרטי כיום יש כמובן מגוון רב של מכשירי חשמל, חלקם דורשים הכנה מסודרת יותר להובלה בעוד שאחרים אינם שונים מכל רהיט אחר. ראשית כאשר מכינים מכשירי חשמל להובלה ניתן להתחיל מן המכשירים הקטנים החל ממכונת מערבל המזון במטבח, התנור או המאוורר אותם ניתן לרוב לעטוף מבלי הכנה מורכבת מדי שכן הם קלים לנשיאה ולאחר מכן ניתן לארוז אותם בארגזים יחד עם חפצים אחרים.

לאחר מכשירי החשמל הקטנים יותר ניתן לטפל במכשירי חשמל בגודל בינוני כמו מיקרוגל או מחשב, אותם מומלץ לעטוף בקפידה כאשר בלא מעט מקרים ניתן להוביל אותם ברכב הפרטי במקום במשאית ההובלות. לבסוף ההובלה המורכבת ביותר היא של מכשירי החשמל הגדולים יותר בבית והם בדרך כלל מורכבים יותר לנשיאה והובלה ומשום כך בלא מעט מקרים כוללים תוספת מחיר ליתר החפצים.

בין מכשירי החשמל עליהם יש לתת את תשומת הלב בהכנה להובלה ניתן למצוא את הובלת מקרר, שכן מקרר הוא וודאי המורכב ביותר להובלה, אך חשוב להכין גם את התנור, מכונת הכביסה, המייבש ואת מדיח הכלים. מעבר לעובדה שמדובר במכשירי חשמל יקרים, מדובר במכשירים רגישים שדורשים נשיאה נכונה ובדומה למקרר גם כאשר נושאים מכונת כביסה או מדיח כלים חשוב לא להפוך או להטות את המכשיר ויש להשתמש בסבלים מנוסים המצוידים בציוד הנשיאה המתאים למכשירים כבדים ומסיביים כל כך.

בניגוד לחפצים אחרים אותם פשוט מרימים ומעמיסים על המשאית כאשר מתכוננים ליום ההובלה חשוב לנתק יום קודם לכן את מכשירי החשמל הגדולים ובלא מעט מקרים ניתן להשתמש בשירותיו של טכנאי אשר ינתק כראוי את מכונת הכביסה או המדיח מהתשתית.  לאחר מכן יש לעטוף את המכשירים בניילון אשר יצמיד למעשה את הכבלים והחוטים אל המכשיר, מה שישמור עליהם בזמן ההובלה, יקל על הנשיאה ויבטיח כי המכשירים היקרים יגיעו שלמים אל יעדם.