הובלת מקרר

כאשר מובילים מקרר יש לנתקו כיממה לפני ההובלה ולהעבירו בעמידה

הובלת דירה, בין אם מרובת חפצים ובין אם לא היא בוודאי לא עסק פשוט ומי שכבר חווה הובלת דירה בעבר בוודאי יודע כי כאשר זה נוגע למספר חפצים בבית, רבים כוססים ציפורניים ורק מקווים שההובלה תעבור בשלום. כנראה שאחד החפצים המורכבים ביותר להובלה אם לא המורכב ביותר הוא המקרר וכל מי שעבר דירה ונדרש להעביר מקרר או מי שרכש מקרר חדש ונזקק גם להובלה של המקרר החדש אך גם להובלה של המקרר הישן יודע וודאי כי הובלה של מקרר צריך להשאיר למקצוענים והמנוסים.

בניגוד להובלה של חפצים אישיים אחרים בבית בה אנו יכולים לוותר על הובלה מקצועית ולהעביר את החפצים בעצמינו, הובלה של מקרר היא דבר מסובך במיוחד וזאת משום שמדובר במכשיר חשמלי גדול במיוחד, כבד במיוחד וגם יקר במיוחד וכל אדם לא מנוסה אשר ינסה להרים ולהוביל מקרר בעצמו עלול לגרום נזק פיזי לעצמו וגם נזק בלתי הפיך למקרר וכך או כך לשלם ביוקר.

כמכשיר החשמלי היקר ביותר כמעט בכל בית, מקרר הוא גם מכונה עדינה ומשום כך נשיאה או הזזה לא נכונה שלו עלולה לגרום מעבר לדפיקות ושריטות חיצוניות גם לנזק בלתי הפיך למנוע וכך גם מכה קטנה יחסית עלולה להרוס את המקרר לחלוטין. המקרר הוא למעשה מכשיר מכני מורכב שמכיל מנוע מורכב ולכן אם נושאים אותו בשכיבה עלולה להיווצר סתימת שמן, דבר אשר יכול להוביל לעבודה לא יעילה של המקרר ומשום כך יש לסחוב את המקרר בזווית מסוימת ובזהירות רבה, כאשר חשוב לזכור שלא מומלץ לבצע העברת מקרר בשכיבה.

מעבר לכך ומשום שהמקררים של היום הופכים גדולים ורחבים יותר ויותר מבעבר, יש לנקוט משנה זהירות וכיום כל הובלה של מקרר תדרוש כיבוי וניתוק שלו כיממה לפני ההובלה ולאחר ריקון תכולת המקרר בחלק מן המקרים יש לפרק את דלתות המקרר על מנת שיהיה קל יותר להעביר אותו דרך פתחים ולבסוף ניתן להקיף את המקרר בנייר בועות או לצפות את הפינות בקלקרים על מנת למנוע נזק גם במכות הקטנות ביותר.

משום שמדובר בהובלה מסובכת במיוחד חשוב להתכונן להובלה של מקרר מראש ובייחוד ליידע את חברת ההובלה על גודל המקרר בכמויות של ליטרים, אורך, רוחב וגובה וליידע גם בנוגע לכל מכשול העלול לסבך הובלה של מקרר כמו מפתח דלת צר וקטן, דירה בקומה גבוהה ללא מעלית או כל דבר נוסף שעלול להוביל להובלה מורכבת, בין אם על ידי מנוף ובין אם כזו שתעלה את הצורך לפרק את המקרר ולהרכיבו מחדש. כך או כך הובלה של מקרר דורשת הכנה, זהירות ומקצועיות כדי לא לגרום נזק לעצמינו או למקרר.