הובלות זולות

מעבר דירה יכול להיות עניין יקר. לפניכם כמה שיטות לחסוך בכסף, גם בלי לפנות לחברות מפוקפקות המציעות הובלות זולות.

אם אתם מעוניינים לחסוך בהוצאות בתהליך של מעבר דירה, זה לווא דווקא אומר שצריך לפנות אל חברות הובלות זולות. ניתן לבצע את ההובלה ע"י חברת הובלות מקצועית ואמינה ועדיין להוריד את העלויות. תמחור ההובלה תלוי בגורמים רבים ובחינתם של אותם גורמים עשויה להביא לדרכים שונות לבצע את אותה הובלה בפחות כסף.

לא רק אנשים שאין להם כסף רוצים להזמין הובלה זולה. למעשה כמעט כולם מעוניינים לחסוך כסף ככל הניתן, ובמיוחד בתחום ההובלות, שהוא תחום מאוד תחרותי ולכן לקוחות מצפים שיבואו לקראתם ויירדו במחיר. ידוע לכל, כי הובלות סטודנטים הן הובלות שנעשות במחירים נמוכים יחסית כיוון שהן כוללות הובלת פריטים בודדים ונעשות בד"כ ברכב קטן ולא במשאית גדולה. יש לקחת בחשבון את כל הדרישות של הלקוח ולנסות להוזיל את ההובלה בדרכים יצירתיות.

דבר ראשון שכדאי לברר הוא האם ניתן לבצע את ההובלה בעונה שאיננה ענת השיא של העברת דירות. שיא העונה חל בישראל בחודשים יולי-אוגוסט, שהם חודשי הקיץ והחופש הגדול. אם נימנע מביצוע ההובלה בתקופה זו, ייתכן שנוכל לקבל הצעת מחיר נמוכה יותר להובלת הדירה, כיוון שבתקופות אחרות בשנה, המובילים פחות עסוקים, וישנה תחרות גדולה יותר על כל לקוח.

לאחר מכן, בידקו אלו חפצים ורהיטים קיימים בדירה אליה אתם עוברים. אם קיים בדירה ריהוט, סביר שתוכלו לחסוך את העלות של הובלת רהיטים. הובלה של ציוד כבד מייקרת מאוד את המחיר הכולל של המעבר, ובמיוחד הובלה של חפצים גדולים כמו מקרר או פסנתר הדורשים פעמים רבות סיוע של מנוף על מנת להכניס אותם אל תוך הדירה. אם תוכלו לחסוך את המנוף ושירותי הסבלות עבור חפצים מסוג זה, ייתכן מאוד שעלות ההובלה תרד באופן משמעותי.

אם אתם מעוניינים בחיסכון בהוצאות, מובן לכם ודאי שרצוי שאת מלאכת האריזה תעשו בעצמכם ומומלץ שלא תשכרו שירותי הובלות ואריזה, שהם כמובן שירותים המוסיפים למחיר העברת הדירה. זה לוקח אמנם זמן רב ומאמצים, אולם כל אחד יכול לארוז את חפציו בעצמו. את הארגזים ניתן לרכוש ברשתות השיווק או אצל המוביל עצמו, או להשתמש בקרטונים משומשים ולא לשלם עבורם כלל. אירזו בצורה חסכונית. לעיתים גם כמות הארגזים משפיעה על תמחור ההובלה, ולכן כדאי לארוז בחוכמה ולא לבזבז נפח בתוך הארגז.

אם ברצונכם לחסוך באופן מאוד משמעותי, ניתן לעשות הובלה עצמית. הכוונה היא שאתם שוכרים רכב המתאים לכמות החפצים שלכם, ועושים את הסבלות ואת הסעת החפצים בעצמכם. חברות הובלה שונות מאפשרות השכרת רכב הובלות קטן או ואן למטרת מה שנקרא הובלות טנדר. במקרה זה, תצטרכו לשלם רק עבור השכרת הרכב ועבור הדלק, כאשר השכרת הרכב נעשית לפי שעה.

ישנן כאמור שיטות שונות לחסוך בעלויות ההובלה, אולם לא מומלץ לפנות לחברות הובלות זולות שעשויות לגרום יותר נזק מתועלת ולתת הרגשה של מפח נפש. אם אתם זקוקים להובלה זולה, השתמשו בטיפים שלנו ועשו זאת נכון.