רילוקיישן ללונדון

מתכננים מעבר ללונדון בקרוב? קראו מה מצפה לכם ואיך להתכונן.

מי שעובר בד"כ להתגורר בלונדון, עושה זאת מסיבות מקצועיות, שינוי קריירה או למטרת לימודים, באחת האוניברסיטאות היוקרתיות בה. יש מי שנשלח ללונדון ויש שעושים זאת על דעת עצמם. מעטים מגיעים ללונדון, היות והם אוחזים בדרכון אנגלי בנוסף על הישראלי והם רוצים לראות איך מתנהלים החיים בקרבת האוקיינוס האטלנטי, היכן שמצויים שורשי המשפחה המורחבת שלהם.

אחד הדברים הטובים ביותר בלונדון הוא מגוון הפעילויות שיש לעיר להציע. השילוב של לונדון הישנה והמודרנית הוא קסום ומעניין. נראה כאילו יש מעט היסטוריה כמעט בכל פינה בעיר, בין אם בארכיטקטורה או במבנה הרחובות הישנים.

עוד תענוג בלונדון הוא שאפשר לחיות בבית מגורים סטנדרטי, עם חצר, אבל ממש קילומטרים מעטים מקרבת מרכז העיר. גם מערכת התחבורה הציבורית היעילה בעיר, הופכת את התנועה בה לקלה ונוחה, במיוחד למי שבאופן תדיר אמור להגיע למרכזה.

כדי להכיר לונדונים ולהתמזג בחיי החברה בלונדון, מומלץ לסטודנטים להתגורר במעונות, שם יהיה להם קל יותר ליצור מגע עם חבריהם ללימודים. לאנשי עסקים או עובדים בעיר, הדרך הטובה ביותר היא להצטרף לקבוצה, או מסגרת חברתית, אולי דרך ביה"ס או המוסד החינוכי של הילדים. ניתן להכיר חברים לעבודה, במסגרת החברה שבה אתם עובדים וקשרים כאלה תוכלו אפילו ליצור כבר לפני הגעתכם ללונדון, דרך פורומים באינטרנט. אפשרות נוספת כמובן, היא להכיר את המקומיים בפאב, לאחר העבודה ביום שישי.

כאשר אנחנו מתייחסים לתקציב והוצאות, צריך להיות מציאותיים לגבי מה שתוכלו להרשות לעצמכם לרכוש ומה שלא, כדי לשמור על מסגרת התקציב שלכם. אם אין לכם תקציב בלתי מוגבל, אל תצפו לחיות במרכז העיר, בדירה גדולה וחניה מקורה. יש סיכוי כי תאלצו להסתפק בדירת 2 חדרים, שתהיה במרחק הליכה לא קצר, מהרכבת התחתית. מכוניות מאוד יקרות בלונדון, כך שעדיף לכם לנסות ולהסתדר בלעדיהן. יהיה לכם הרבה יותר קל לשכור מכונית מפעם לפעם, מאשר לרכוש אחת. בכל מקרה, לא תצטרכו מכונית כדי להגיע למקום העבודה וחזרה הביתה.

רוב מקורות התעסוקה למהגרים בלונדון, יהיו באיזור מרכז העיר, איזור המוסדות הפיננסיים והבנקים הגדולים. ענף נוסף שנראה כי הוא מתפתח מאוד לאחרונה הוא חברות הטכנולוגיה וההיי-טק. למרות זאת, אין הרבה סיכוי למי שמחפש עבודה בלונדון, באופן ישיר ולכן הדרך הטובה ביותר להשיג משרה בלונדון, היא דרך המעסיק שלכם בארץ.

אם אתם מגיעים עם כל המשפחה ויש לכם ילדים בגילאי ביה"ס, דעו כי מערכת החינוך באנגליה נחשבת כבעלת מוניטין מעולה, עם פיקוח של המחלקה לחינוך. למרות העובדה הזו, קצת קשה לישראלים לקלוט את מבנה המערכת ולא בטוח כי תצליחו למצוא מוסד לימודי קרוב למקום המגורים שלכם, מה שאומר שכדאי לכם לבדוק את הנושא היטב, לפני שאתם מחליטים היכן לגור.