רילוקיישן לגרמניה

עומדים לעבור לגור בגרמניה? המאמר הזה נועד עבורכם.

במעבר לגרמניה תוכלו לצפות לחיים במסגרת מסודרת, מדינה מודרנית, קוסמופוליטית, אשר מאחוריה מורשת היסטורית עשירה ואיזור גיאוגרפי מגוון, אשר נחשב חלק מזהותה. תודות למורשת העניפה שלה ולחדשנותה, ההסתגלות של המהגרים אליה יכולה להיות קלה יותר. בכל זאת, אולי תוכלו למצוא עניין במספר הטיפים שיעזרו לכם בדרך אל גרמניה:

אין מה להתרגש יותר מדי ממעבר לגרמניה, לפחות לא בעיני הגרמנים. הם רגילים לקבל מהגרים, באופן רציף כבר שנים רבות. כמעט שליש מכל תושבי גרמניה מתחת לגיל 6, הם צאצאים להורה אחד לפחות, שנולד במדינה אחרת. בשנת 2009, היו כמעט 20% מתושבי גרמניה, אשר היו בעלי שורשיו זרים.

אחת הסיבות בעטיה ישנם אנשים שעוברים לגרמניה היא כי יש לה הרבה להציע ואתה יכול לגלות שהשכנים שלך, באותה קומה, גם הם אוהבי נסיעות וכבר ביקרו במדינות שונות בעולם, כך שאתם אפילו יכולים לחלוק איתם רשמים מארץ מולדתכם.

גרמניה היא מדינה יפה ויכול להיות שתתלבטו באיזו עיר אתם רוצים להתיישב. אין זה משנה אם אתם מעדיפים להתגורר בעיר גדולה, או שאתם מעדיפים ישוב קטן, ישנן אופציות רבות. עד היום ישנן מס' ערים אשר נחשבות כפופולריות למגורים: ברלין, מינכן ופרנקפורט-מיין. ברלין, כבירתה של גרמניה, מונה 3.46 מליון תושבים וסביר להניח שהיא מציעה אפשרויות עבודה גדולות הרבה יותר מערים אחרות, שהזכרנו. אם אתם חובבי תרבות, ברלין תהיה בחירה טובה עבורכם, היות והיא מונה כ-170 מוזיאונים, אבל יש בה שכיות חמדה תרבותיות נוספות. השכונות המועדפות בברלין הן, השכונה היוקרתית שרלטנבורג, איזור ווסטנאנד הייחודי, בקרבת גרונוולד ושכונות נוספות.

אם אתם חושבים להשתקע בגרמניה עם המשפחה, סביר להניח שנושא החינוך והטיפול בילדים יעניין אתכם. גרמניה מעניקה חשיבות רבה לנושאים אילו, במיוחד לאור העובדה כי האוכלוסיה מתבגרת והילודה פוחתת והיא תומכת ברעיון של ילודה רבה. את התמיכה מתרגמת הממשלה דווקא בדרך של מענקים והטבות כלכליות, יותר מאשר בחיזוק התשתיות הראויות לגידול ילדים ולטיפול בהם. לכן, מציאת מקום בגן הילדים עבור ילדיכם יכול להאתגר מעט ויצריך מכם סבלנות.

אם לא נשלחתם על ידי מקום עבודתכם לעבוד בגרמניה ואתם מחפשים עבודה – עשיתם בחירה מצויינת. שוק העבודה הגרמני נחשב כגדול ביותר באירופה וכחמישי בגודלו בעולם. מי שעובד בגרמניה, לא רק יהנה מנופים מופלאים במקום עבודתו, אלא גם מהזדמנויות בתחום התעסוקה ותנאי עבודה הוגנים. אין זה משנה אם אתם מועסקים בחברת ענק או עובדים כטכנאים במפעל קטן, לשוק העבודה בגרמניה יש הרבה מאוד מה להציע.

בגרמניה ניתנים היתרי מגורים מוגבלים ולא מוגבלים למהגרים המעוניינים לעבוד ולהתגורר בה. פקידי הממשל, בד"כ, לא נמנעים מלאשר בקשה להתרי מגורים, אלא אם כן, הם משוכנעים כי הגעת לגרמניה רק כדי לנצל את מערכת הרווחה. ידוע בשנים האחרונים כי תושבי גרמניה חוששים מסוג של ניצול משאבים בידי מהגרים ולעיתים פחד זה מהווה מקור לשנאת זרים ומתח, אך למי שמגיע לעבוד בגרמניה אין שום סיבה לדאגה.