שילוח ימי במכולות

שילוח בינלאומי נעשה פעמים רבות באמצעות מכולות, שהן אמצעי בטוח וזול יחסית להעברת סחורות או חפצים אישיים.

שילוח ימי במכולות  1

משלוח ימי מתבצע במכולות על גבי אוניות, והן מתאימות להובלת סחורות בעולם וכן להובלת חפצים אישיים עבור לקוחות פרטיים. שילוח ימי במכולות מתאים ללקוחות אשר מעוניינים להעביר מטענים כבדים או גדולים, שהעברתם בדרך האוויר היא יקרה מאוד ואיננה משתלמת. הובלה ימית אמנם אורכת זמן רב יותר מאשר שילוח אווירי, אך היא זולה באופן משמעותי מהובלה אווירית.

בהובלה ימית ניתן להעביר את כל סוגי המטען השונים, וניתן לבצע את השילוח לפי התנאים הנדרשים, למשל הובלה בקירור, הובלה של חפצים שבירים, הובלה של מזון וכיוצא באלה. כאשר מדובר בייצוא או יבוא, יש לקחת בחשבון את חוקי מדינת היעד מבחינת המכס, ולברר אלה מוצרים לא ניתן ליבא למדינות השונות.

את משימת האריזה של החפצים תוכלו להשאיר בידיה של חברת ההובלות. החברה היא גם זאת שתבצע את ההמכלה על גבי המכולה בנמל הימי ממנו תצא האוניה. הארגזים עצמם ייארזו באופן אופטימלי כדי לוודא שהחפצים או הסחורות יגיעו ליעדם בשלמות וללא נזק.

משלוח חפצים במכולה נחשב לשיטת שילוח בטוחה מאוד, כיוון שהמכולה עשויה פלדה, והיא שומרת היטב על תכולתה. את הארגזים או הרהיטים עצמם ניתן לקבע לגוף המכולה בדרכים שונות כדי למנוע שבירה של חפצים בעלי ערך. לאחר שמילאו את המכולה, עובדי חברת השילוח ינעלו אותה, בדרך כלל לעיני הלקוח אם דבר זה מתאפשר, ומספר החותמת ימשיך ללוות את כל תהליך השילוח עד להגעת המכולה ליעדה.

בעת הזמנת שילוח ימי במכולה, ניתן לבחור בין מכולה קטנה בנפח של כ-20 קוב לבין מכולה גדולה יותר, בנפח של מעל 40 קוב, או לבצע את ההובלה ביותר ממכולה אחת, כאשר ניתן להשתמש במכולה מלאה או לבצע שילוח ימי חלקי. במקרים רבים יש יתרון לשימוש במכולה מלאה, למשל כאשר הסחורות הן יקרות ערך, או אם אריזות הסחורה אינן עמידות ביותר. לעומת זאת, משלוח במכולה שאיננה מלאה נקרא שילוח חלקי, והכוונה היא שניתן לחלוק את נפח המכולה עם לקוחות אחרים בצורה חסכונית ומשתלמת, כך שכל אחד מהלקוחות משלם רק על הנפח של הציוד שלו לפי מחיר לקוב, ולא צריך לשלם על נפח ריק.

במקרה של שילוח לחו"ל במכולה, יועבר הציוד במשאית מנקודת האיסוף אל הנמל ושם תבוצע ההמכלה. אם מדובר בלקוחות מסחריים גדולים, ההמכלה מתבצעת בשטח הלקוח, והמכולה מגיעה מוכנה אל הנמל. בנמל הים מעלים את המכולות על גבי האוניה באמצעות מנוף, עד למילוי האוניה. במקרים מסויימים לא מתבצעת העמסת האוניה מייד עם הגעת הסחורה לנמל, ואז יש צורך באחסון הסחורות או החפצים האישיים בשטח הנמל. לכל זאת אחראית חברת ההובלה המבצעת את השילוח הבינלאומי.

שילוח ימי במכולות עשוי לקחת כמה שבועות, תלוי כמובן במרחק אל ארץ היעד. יש לקחת בחשבון שהובלה בינלאומית כרוכה גם בהעברת הסחורות במכס, ותהליך זה עלול לארוך זמן רב, במיוחד אם מדובר בסחורות מסחריות בסדר גודל גדול. חברת השילוח מספקת גם שירותים של עמילות מכס, ונציגים מטעם החברה ידאגו לשחרור הסחורות מן המכס, מילוי הטפסים וטיפול בכל הבירוקרטיה הקשורה למכס.

חברת הובלות העוסקת בשילוח לחו"ל צריכה לעבוד מול סוכני הובלות בארצות שונות בעולם, שישלימו את משימת ההובלה מן ההגעה לנמל היעד ועד לבית הלקוח, או עד לחברה שאליה מיועדות הסחורות. שיתוף הפעולה מאפשר לבצע את כל שלבי ההובלה ע"י חברה אחת, שאחראית על כל המשלוח מתחילתו ועד סופו.

שילוח בינלאומי הוא עבודה למקצוענים ולכן רצוי לבצע סקר שוק ולבחור בחברה אמינה שתיקח אחריות מלאה על החפצים שלכם, ושתגרום לכם להרגיש שאתם בידיים טובות.