הובלות

כל מה שרציתם לדעת על הובלות בארץ ולחו"ל

הובלות  1

בעולם הטכנולוגי של ימנו, ניתן לבצע הובלות לחו"ל במגוון דרכים ואפשרויות. אם בעבר הובלות לחו"ל לא היו כלל אפשריות או היו לוקחות זמן רב, כעת ניתן לבצע הובלות לחו"ל בקלות, ביעילות ובמהירות.

 

הובלות לחו"ל דרך הים

הובלות לחו"ל או שילוח בינלאומי דרך הים מתאפשרת דרך הנמלים בארץ וכמעט לכל מדינה אפשרית. היתרון הגדול והמשמעותי ביותר בכל הקשור אל הובלות לחו"ל דרך הים היא העובדה שניתן להעמיס משקל רב מאוד על הספינה וכך ניתן להעביר לחו"ל גם דברים כבדים במיוחד.

החיסרון בהובלות דרך הים הינה העובדה שיש כיום אמצעים נוספים להעברה לחו"ל שאורכות פחות זמן כגון, הובלה אווירית.

הובלות לחו"ל דרך הים באמצעות ספינה היא הדרך הנפוצה ביותר כיום משום שלא כמו בדרכים אחרות, על הספינה ניתן להעמיס חפצים רבים וכבדים ויש לה מקום אחסון רחב במיוחד.

 

הובלות לחו"ל דרך האוויר

כיום, ניתן להעביר פריטים רבים ממדינה למדינה דרך האוויר, על ידי מטוסים במגוון סוגים וגדלים.

היתרון המשמעותי ביותר בדרך הובלה זו היא העובדה שההובלה מתבצעת מהר מאוד וניתן אף לומר שזוהי למעשה הדרך הקצרה ביותר והמהירה ביותר להעביר דברים מהארץ אל חוץ לארץ. החיסרון בשיטה זו היא העובדה שהמטוס מוגבל במשקל ולכן ניתן להעמיס עליו דברים שאינם כבדים במיוחד. רבים מאיתנו מעדיפים לבצע הובלה לחו"ל דרך האוויר משום שהפריטים אותם נרצה להעביר נשמרים בטריותם, אינם ניזוקים ומגיעים מהר מאוד ליעדם.

 

הובלה יבשתית- הובלה דרך היבשה

אל מדינות הגובלות עם ארץ ישראל ניתן להעביר פריטים גם באמצעות נסיעה דרך היבשה. אומנם הדבר לוקח זמן, במיוחד אם המדינה הגובלת עם ישראל רחוקה יחסית, אך הובלה מן הסוג הזה היא זולה במיוחד לעומת שתי האחרות. החיסרון המשמעותי של הובלה לחו"ל מן הסוג הזה היא העובדה שיש הגבלה על המדינות אליהן ניתן לבצע את ההובלה. לא ניתן להעביר פריטים אל מדינות אשר בינן לבין ישראל מפריד ים או שאין דרכי מעבר מסודרות. בנוסף, כלי הרכב הגדול ביותר שניתן להעמיס עליו לשם העברה הוא משאית-המוגבלת בגודל האחסון שלה.